Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Śląski Park Linowy - otwarcie 16 kwietnia [ZDJĘCIA]

mat. pras.
Śląski Park Linowy ruszy 16 kwietnia
Śląski Park Linowy ruszy 16 kwietnia Marzena Bugała-Azarko
Po kilkumiesięcznej przerwie 16 kwietnia ruszy Śląski Park Linowy. Z bistro i galerią zdjęć Maxa Steckla.

Śląski Park Linowy - otwarcie 16 kwietnia [ZDJĘCIA]

16 kwietnia (w sobotę) o godzinie 10 po jesienoo zimowej przerwie i w nieco zmienionej formie zostanie otwarty Śląski Park Linowy. Dostępne będą wszystkie atrakcje, począwszy od Dziecięcego Parku Linowego, przez wysoki park linowy z trzema trasami trudności, a skończywszy na nowo otwartym Bistro Steckel.

Co nowego czeka klientów parku w 2016 roku? – Chcemy się skupić przede wszystkim na poprawie jakości – przyznaje Bartosz Rudny, dzierżawca obiektu. – Staramy się stworzyć miejsce przyjazne rodzinie, miejsce w którym można spędzić czas w gronie przyjaciół, znajomych – dodaje.

Jak zapewnia w tej obecnie park linowy to nie tylko ekstremalne niejednokrotnie trasy zawieszone na wysokości 8 - 10 metrów nad ziemią, ale też zielone miejsce relaksu i piknikowej atmosfery.

W sezonie park linowy zaprosi m.in. na piknikowanie na trawie i plażowanie na leżakach. – Wprowadziliśmy także udogodnienia dla najmłodszych, obniżyliśmy poziom trudności w Dziecięcym Parku Linowym tak aby mogły skorzystać dzieci już od 3 lat – wyjaśnia Rudny. – Na trasie średniej wprowadziliśmy system samoasekuracji przy wejściu na nią, poprawiając w ten sposób poziom bezpieczeństwa.

Tegoroczną nowością jest też bistro. Na ten cel zaadaptowano właśnie istniejący już budynek admiracyjny. Odnowiono zarówno elewację budynku, jak i jego wnętrza.

– Oprócz klasycznego bistro z dobrą kawą, gorącą czekoladą i chrupiącymi kanapkami panini stworzyliśmy dwie nowe przestrzenie: pokój zabaw dla dzieci najmłodszych i pokój dla matki z dzieckiem z przewijakiem i bardzo wygodnym fotelem do karmienia – wymienia Rudny.

Nazwa Bistro Steckel wzięła się natomiast od nazwiska sławnego fotografa Maxa Steckla, który na przełomie XIX i XX wieku uwieczniał na kliszach życie i pracę ludzi na Śląsku, a w latach 1891-1912 był mieszkańcem Chorzowa. Reprinty jego prac znalazły się na ścianach bistro, a dokładną biografia - na sztaludze w recepcji. – Wnętrze bistro jest otwartą galerią jego prac – mówi dzierżawca. – Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia i zakosztowania wszelkich atrakcji, organizujemy także urodzinki dla dzieci, wycieczki szkolne i przedszkolne, pikniki rodzinne i duże eventy firmowe.

Zapraszamy do śledzenia fun page fb/parklinowysilesia oraz strony internetowej www.parklinowy.parkslaski.pl. Znajdziecie tam zawsze najświeższe informacje, filmy i zdjęcia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chorzow.naszemiasto.pl Nasze Miasto