Silesia Marathon 2013 zakończony. Biegli ponad 42 kilometry po śląskich miastach [ZDJĘCIA]

Jakub Glajcar z Wisły zwyciężył w piątej edycji Silesia Marathon. Zawodnik z Wisły pokonał dystans 42 km i 195 m w czasie 2:35.35 godz. Drugie miejsce w Silesia Marathon zajął Michał Cenkier z Jarocina 2:36.52 godz., a trzeci był Daniel Woch z Częstochowy 2:38.09.

Wśród pań triumfowała Ewa Kalarus z Myszkowa, która trasę wiodącą z Katowic przez Siemianowice do Chorzowa pokonała w czasie 2:57.24 godz.

Do rywalizacji z Silesia Marathon 2013 przystąpiło w tym roku ostatecznie 920 biegaczy z 16 krajów. Kolejnych 748 osób stanęło na starcie półmaratonu.