Rozwój Katowice - Polonia Bytom 1:1

Ivan
Rozwój Katowice - Polonia Bytom 1:1 sxc.hu
Remisem 1:1 zakończyło się derbowe spotkanie Rozwoju Katowice z Polonią Bytom. Obie bramki padły w pierwszym kwadransie drugiej połowy gry. Rozwój Katowice - Polonia Bytom 1:1

Wynik spotkania w 51. minucie gry otworzył Nowak, celnym strzałem z dystansu. Siedem minut później wyrównał Tkocz, który wykorzystał błędy obrony Polonii.

Na półmetku rozgrywek II ligi Rozwój Katowice zajmuje 5. miejsce, a Polonia Bytom 6. lokatę.

Po meczu Rozwój Katowice - Polonia Bytom powiedzieli:

Artur Skowronek - trener Polonii Bytom: Na pewno nie mamy dobrych nastrojów. Szatnia jest smutna, sztab również. Pomimo bardzo dużego szacunku do Rozwoju, wiedzy o wysokiej organizacji gry, przede wszystkim w defensywie, przyjechaliśmy tu z zamiarem ofensywnym, czyli po trzy punkty. Mieliśmy swój pomysł i wydawało mi się, że to przyniesie skutek. Choć rywale stracili u siebie do tej pory trzy bramki, to stworzyliśmy bardzo dogodne, klarowne okazje. Nie wykorzystaliśmy ich a powinniśmy. W drugą połowę weszliśmy z konsekwentną realizacją tego pomysłu i przyniosło to wymiar w postaci bramki. Przestój w naszej grze, dekoncentracja, spowodowała, że przewagę miał Rozwój a nie my. Potem mecz się wyrównał, w ostatniej sekundzie mieliśmy piłkę meczową, ale brakło szczęścia. Czołowa czwórka nam ucieka. Szanujemy ten punkt, ale zadowoleni z niego nie jesteśmy.

Dietmar Brehmer - trener Rozwoju Katowice: Polonia była dziś w grze zespołem lepszym a my mieliśmy trochę szczęścia, że skończyło się remisem. Tyle, że ciężko na to zapracowaliśmy i kosztowało nas to bardzo dużo wysiłku. Potencjał zawodników Polonii, ich doświadczenie, są bardzo duże, więc trzeba ten punkt szanować. Bardzo ważne było to, że szybko odpowiedzieliśmy bramką na bramkę. Mieliśmy słabsze momenty w grze, daliśmy się zepchnąć do bardzo głębokiej defensywy, ale wyszliśmy z tego obronną ręką. Damian Gacki dowiedział się o tym, że zagra od początku jakieś pięć minut przed meczem. Widać było, że nie do końca był na to przygotowany i rozgrzewał się w trakcie gry.

0:1 Bartosz Nowak 51'
1:1 Robert Tkocz 58'

Rozwój: Sławik - Mielnik, Szymiński, Gałecki, Winiarczyk - Kapias, Szkatuła (57' Żak), Gacki, Król (80' Wojsyk), Tkocz - Gielza (90' Wolny)

Polonia: Mika - Banaś, Odrzywolski (64' Płókarz), Broniewicz, Kowalski (69' Paulista) - Laskowski, Zalewski, Setlak, Nowak, Białkowski - Jarka (82' Walesa)

Żółte kartki: Kowalski (Polonia)
Sędzia: Daniel Kruczyński (Żywiec)