Trwają prace związane z przebudową Domu Powstańca Śląskiego w Katowicach. W środę rozpoczęła się rozbiórka garaży, a w czwartek willi dobudowanych do gmachu od strony ulicy Sądowej. W miejscu garaży, ale też znajdującego się obok parterowego pawilonu i willi, w przyszłości będzie mógł powstać hotel. Z kolei Dom Powstańca zostanie z zewnątrz odnowiony, a wewnątrz przebudowany i zaadaptowany na biurowiec.

Trwają prace związane z przebudową Domu Powstańca Śląskiego


Dom Powstańca Śląskiego to jeden z najciekawszych przedwojennych gmachów w Katowicach. Znajduje się przy ulicy Matejki 3. Na przestrzeni lat dobudowano do niego między innymi parterowy budynek, garaże od strony ulicy Sądowej oraz willę na jego tyłach. W ramach przebudowy głównego budynku dobudówki zostaną wyburzone.

Rozbiórka garaży rozpoczęła się w środę, 6 listopada, a dzień później - w czwartek, 7 listopada - ciężki sprzęt zaczął burzyć willę. W kolejce do wyburzenia jest też parterowy pawilon.

W miejscu dobudówek ma powstać hotel. Inwestor ma już warunki zabudowy dla 11-kondygnacyjnego aparthotelu. Na parterze oraz 1 piętrze planowane są usługi, handel oraz biura. Pokoje hotelowe przewidziano na piętrach 2-8. Na najwyższej kondygnacji będzie gastronomia, a na podziemnej - parking.

Dom Powstańca będzie biurowcem. Obok powstanie hotel


Z kolei zabytkowy Dom Powstańca odzyska dawny blask.

- Na fasadzie zostaną odtworzone jasne tynki z lat 30-tych - zapewnia Marcin Pecio, prezes zarządu firmy Radan Investments, która jest właścicielem nieruchomości.


Tak po przebudowie ma wyglądać Dom Powstańca Śląskiego i hotel obok
CZYTAJ KONIECZNIE
Wiemy, jak będzie wyglądał Dom Powstańca Śląskiego po przebudowie WIZUALIZACJE

Najemcą przebudowanego gmachu będzie Spaces. Firma, wywodząca się z Holandii, przy ulicy Matejki wynajęła ponad 3,3 tys. m kw., czyli całą przestrzeń zabytkowego budynku. Będzie tu oferowała przestrzenie biurowe do wynajęcia, w tym biurka na godziny.

Planowane otwarcie biurowca Matejki 3 (pod taką nową nazwą ma funkcjonować Dom Powstańca) to przełom 2020 i 2021 roku.

CZYTAJ KONIECZNIE
Spaces będzie najemcą przebudowanego Domu Powstańca Śląskiego ZDJĘCIA

Wiadomości Katowice, Wydarzenia Katowice

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!