Rosyjski ultradyskont MERE w woj. śląskim. Odwiedziliśmy go, sprawdź CENY. Szampon za 2 zł, daktyle za ok. 6... - a wszystko na paletach

M. Twaróg
Udostępnij:
ZAKUPY. To drugi taki sklep w woj. śląskim - pierwszy otwarty został w Częstochowie. Megadyskont Mere działa w Jaworznie w dużym centrum handlowym przy ul. Grunwaldzkiej. Sklep jest coraz bardziej popularny wśród mieszkańców. Najniższe ceny w okolicy robią swoje. Dyskont Mere wywołuje szok nie tylko cenami, ale i wystrojem wnętrza, które bardziej przypomina hurtownię niż sklep. Przejdź do galerii i zobacz ZDJĘCIA.

Rosyjski ultradyskont Mere działa w woj. śląskim. Odwiedziliśmy go, sprawdź CENY

W Jaworznie przy ul. Grunwaldzkiej działa sklep Mere. To rosyjska sieć handlowa, która nieśmiało wchodzi do Polski i chce podbić lokalny rynek głównie cenami. I to się udaje. Ceny wędlin, słodyczy, czy artykułów chemicznych są dwukrotnie a nawet trzykrotnie niższe.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Dla klientów przywykłych do nowoczesnych sklepów spożywczych typu Lidl i Biedronka czy delikatesów Stokrotka, megadyskont Mere może być szokiem.

Samo wejście wygląda tak, jakbyśmy przestępowali progi hurtowni. Po wzięciu wózka wchodzimy w szerokie alejki pomiędzy palety z towarami, jakby dopiero zostały ściągnięte z TIRa. Nie ma tutaj ani efektownych reklam, ani cenówek informujących o promocjach. Aby wziąć jakiś towar, nierzadko należy samodzielnie rozerwać opakowanie zbiorcze i wyciągnąć go z kartonu lub folii.

Oferta nie jest zbyt bogata i różnorodna. Klienci, którzy przychodzą do Mere w Jaworznie, najczęściej zaopatrują się w słodycze, środki chemiczne do prania i czyszczenia oraz napoje.

Jaki jest klucz do sukcesu gigadyskontu Mere w Jaworznie?

Sklep Mere sprawia wrażenie dosyć taniego w utrzymaniu.

Po pierwsze, w Mere nie znajdziemy czołowych producentów produktów spożywczych, którzy reklamują się w Polsce. Towary pochodzą od niewielkich firm, działających wyłącznie w Polsce.

Po drugie, Mere stosuje zaskakującą politykę cenową. Tutaj liczy się naprawdę każdy grosz. Nie ma zaokrąglania cen do dziesiątek groszy. Przykładem może być wędlina o nazwie Bigosowa za 5,38 zł/kg, czy kabanos klasyczny za 21,41 zł/kg.

Po trzecie, w Mere brakuje dobrze znanych z innych sklepów oddzielnych szaf i lad chłodniczych. Aby kupić wędliny, nabiał czy jajka, należy wejść do dużego kontenera chłodniczego, w którym panuje bardzo niska temperatura. W ten sposób oszczędza się na energii elektrycznej.

Rosyjski ultradyskont MERE w woj. śląskim. Odwiedziliśmy go,...

Przykładowe ceny w Mere w Jaworznie

  • Mini Muffins 300 g - 3,99 zł
  • Daktyle suszone 1 kg - 6,49 zł
  • Papier toaletowy 3 warstwy 16 rolek - 8,39 zł
  • Mydło w płynie z dozownikiem - 2,52 zł
  • Szampon do włosów 1 l - 2,01 zł.
  • Słonina królewska 1 kg - 7,90 zł

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Ten rok szkolny był trudny, ale lepszy od ubiegłego

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Niskie ceny to często niska jakość. Szampon za 2 zł? Szkoda mi eksperymentować i narażać skóry na podrażnienia, wolę sprawdzony ziołowy kaminomoto. Jest nieco droższy, ale hamuje wypadanie włosów i je wzmacnia.
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie