Puchar dla Mickiewicza

(tok)
Wczoraj w Dąbrowie Górniczej zakończyła się dziesiąta edycja Pucharu Śląska koszykarzy. W finałowym meczu spotkały się dwa zespoły z I ligi. Katowicki Team Polska pokonał CKS Czeladź 78:71.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Macieja Kowalczyka z CKS. Najwięcej punktów w imprezie trwającej od czwartku zdobył... 30-letni Kordian Korytek, znany z gry w ekstraklasie w drużynie Bobrów Bytom. W Pucharze Śląska występował w barwach drugoligowego MKKS Rybnik.
– Spędziłem w drużynie z Dunkierki cztery lata, postanowiłem już wrócić do Polski – mówi Kordian, który waży... 135 kilogramów. – Mam trochę nadwagi, ale do zrzucenia zostało mi tylko 5 kilo. Przez ostatnie pół roku pauzowałem z powodu problemów z kręgosłupem. Postanowiłem potrenować w MKKS, bo to zespół z mojego rodzinnego miasta. Chciałbym jeszcze spróbować sił w Polskiej Lidze Koszykówki. Są zespoły, które widziałyby mnie w składzie, ale za wcześnie, aby mówić o konkretach. Kosz nadal sprawia mi przyjemność, a to podstawa.
W meczu o piąte miejsce przeciw Bobrom Korytek był oczywiście najskuteczniejszym graczem swego zespołu i zdobył 22 punkty. W punktowaniu pomagali mu inni zawodnicy znani ze „starych, dobrych czasów” śląskiego basketu – Adam Rener (15) i Mirosław Frankowski (13).

Wyniki
Finał: AZS AWF Mickiewicz Team Polska Katowice – CKS Czeladź 78:71 (14:15, 21:15, 10:19, 33:22), o III miejsce: MMKS Dąbrowa Górnicza – Big Star Tychy 79:68, o V miejsce: MKKS Rybnik – MOSiR Bobry Zabrze 86:78, o VII miejsce: Pogoń Ruda Śląska – Alba-Elcho Chorzów 79:56.