Przekaż swój 1 procent podatku Fundacji Miej Serce. Pomóż nam pomagać!

Materiał partnera zewnętrznego Fundacja Miej Serce
Udostępnij:
1% podatku daje szansę na lepsze jutro setkom niepełnosprawnych dzieci. Twój gest jest dla nich często jedyną szansą na zdrowie, a nawet życie. Wystarczy przekazać go Fundacji Miej Serce podczas zeznania podatkowego za 2019 rok.

Polacy coraz bardziej świadomie decydują, na jaki cel przeznaczyć 1 procent swojego podatku. Z roku na rok Organizacje Pożytku Publicznego zasilane są coraz większymi kwotami, które w bardzo realny sposób pozawalają rozwiązywać problemy tysięcy potrzebujących.

Z danych Ministerstwa Finansów wynika, że w 2004 roku Polacy przekazali w ramach akcji 1 procent 10,4 mln zł. W rozliczeniu za 2018 roku była to kwota 874,4 mln złotych. W sumie 1 procent na rzecz OPP przekazuje już 14,5 mln podatników.

1 procent dla dzieci, które potrzebują Twojej pomocy

Jeśli nie wiesz na jaki cel przeznaczyć 1 procent swojego podatku, spójrz na stronę

Fundacji Miej Serce

, która powstała, by wspierać najbardziej potrzebujących i bezbronnych, czyli dzieci. Fundacja swoimi działaniami obejmuje teren całej Polski i jest jedną z najprężniej działających organizacji na Śląsku.

Możesz stać się bohaterem dla dzieci, którym los odebrał zdrowie, a Twoja pomoc sprawi, że otrzymają niezbędną opiekę. To dzięki 1% podatku przekazanemu na rzecz Fundacji Miej Serce, Filip wypowiedział swoje pierwsze słowo, Wojtek zaczyna stawiać samodzielne kroki, a Julka otrzymała najpotrzebniejsze leki!

- 1% podatku pozawala nam na pomoc wielu podopiecznym, dla których los nie był łaskawy. Chcemy, aby dzieci chociaż przez chwilę mogły zapomnieć o chorobie i mogły cieszyć się dzieciństwem – mówią osoby działające w Fundacji Miej serce.

Prosty gest, który ratuje świat najmłodszych

Co zrobić, żeby pomóc chorym dzieciom? Wystarczy, że na swojej deklaracji PIT umieścisz numer KRS 0000368135. Przekazując 1% swojego podatku, nic nie tracisz i nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a dzięki temu realnie pomagasz potrzebującym dzieciom!

Swój 1% możesz przekazać jeśli jesteś:

  • pracownikiem (PIT 37),
  • emerytem lub rencistą (PIT OP),
  • ryczałtowcem (PIT 28),
  • przedsiębiorcą (PIT 36, PIT 36L),
  • graczem giełdowym (PIT 38)
  • osobą, która sprzedała nieruchomość (PIT 39).

Deklarację za rok 2019 można składać od 15 lutego 2020 roku. To nic nie kosztuje, a znaczy bardzo wiele. W imieniu dzieci, bardzo dziękujemy za pomoc.

Więcej informacji znajdziesz na stronie miejserce.pl

Materiał oryginalny: Przekaż swój 1 procent podatku Fundacji Miej Serce. Pomóż nam pomagać! - Dziennik Zachodni

Dodaj ogłoszenie