Przegląd tygodnia w Katowicach, najważniejsze wydarzenia od 14.03 do 20.03.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

N360
N360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 14.03 do 20.03.2021
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 14.03 do 20.03.2021 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Katowic, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 14.03 a 20.03.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Najbardziej spektakularne remonty w woj. śląskim! Te budynki przeszły prawdziwą metamorfozę. Kiedyś rudery, dziś... TAKIE perełki!”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Katowice od 14.03 do 20.03.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Najbardziej spektakularne remonty w woj. śląskim! Te budynki przeszły prawdziwą metamorfozę. Kiedyś rudery, dziś... TAKIE perełki!

REMONTY w Śląskiem. Efekty tych remontów przeprowadzonych w województwie śląskim są spektakularne. Wypiękniały stare kamienice, zabytkowe budowle, stare dworce, a nawet jeden pałac. Niektóre metamorfozy zachwycają. Zobaczcie te najlepsze!

📢 Katowice: Jakie są najgorsze podstawówki w naszym mieście? Zobacz RANKING. Oto zestawienie 10 szkół, które... zostają w tyle

EDUKACJA w Katowicach. Uczniowie i ich rodzice powinni wziąć sobie do serca najnowszy ranking szkół. Branżowy portal WaszaEdukacja.pl na podstawie danych OKE przygotowuje cyklicznie specjalne rankingi szkół. Zestawienie wskazuje na najlepsze, ale i najsłabsze placówki edukacyjne w danym regionie. Które szkoły podstawowe w Katowicach wypadły najsłabiej w tym rankingu? Sprawdźcie w galerii zestawienie najsłabszych podstawówek w Katowicach.

📢 Jeszcze w marcu duże zmiany na węźle Giszowiec. Jezdnia zachodnia Pszczyńskiej już gotowa. Przed końcem marca nowa organizacja ruchu

Przed końcem marca szykuje się duża zmiana na węźle Giszowiec. Ruch w kierunku Tychów i Sosnowca zostanie przeniesiony z jezdni wschodniej na nową jezdnię zachodnią. Dalej będzie ciasno – po jednym pasie w każdą stronę – ale za to po nowej jezdni. Nieco później zamknięty zostanie odcinek ulicy Kolistej. Mniejszych korków na DK86 można się spodziewać od maja, wtedy w kierunku Tychów pojedziemy już po dwóch pasach ruchu

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 14.03-20.03.2021 Katowice: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Katowicach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Inwestycyjne wpadki z Katowic. Z niektórych nabijała się cała Polska. Zobaczcie architektoniczne buble i dziwolągi

Inwestycyjne wpadki z Katowic? Jest ich całkiem sporo, a z niektórych nabijała się cała Polska. Wybraliśmy te "najlepsze", są wśród nich słynne schody na katowickim dworcu, niemniej znany szalet na rynku, pomalowany farbą piaskowiec na zabytkowym gmachu Sejmu Śląskiego i gigantyczna stacja trafo na deptaku, który ma stać się "salonem miasta". A to dopiero początek. Zobaczcie galerię architektonicznych bubli i dziwolągów z Katowic

📢 Niezwykły apartamentowiec na parkowym wzgórzu. Czerń, drewno i osiem mieszkań. To projekt Macieja Franty

Czarujący, nieoczywisty, zaskakujący – taki jest apartamentowiec, który powstał na parkowym wzgórzu w Chorzowie. To Villa Reden, zaprojektowana przez architekta Macieja Frantę. Nijak nie przypomina mieszkaniówki jako takiej, jest też niepodobna do niczego co znajduje się w pobliżu, a jednak doskonale komponuje się z okolicą. Poza tym jest tu tylko osiem mieszkań i wszystkie na wynajem. Każde z obszernym tarasem. Wokół mnóstwo starych drzew, niektóre tuż przy elewacji. - Robiliśmy wszystko, żeby jak najmniej drzew usunąć i to one teraz budują ten obiekt, jego wagę i moc" - o niezwykłym projekcie opowiada architekt Maciej Franta w rozmowie z Justyną Przybytek-Pawlik, dziennikarką "Dziennika Zachodniego".

📢 Tego nie ma nigdzie indziej. To miejsca, budowle i wydarzenia, które rozsławiły Katowice. Znacie je?

Czym szczycą się Katowice? Czego nie ma w innych miastach? Zobaczcie nasz subiektywny wybór miejsc, budowli i wydarzeń, których nie znajdziecie nigdzie indziej. Są charakterystyczne dla Katowic, wiele z nich jest nierozerwalnie kojarzonych z miastem, inne stały się jego symbolami.

📢 Tego nie kupuj! Wyrzuć to albo odchorujesz! GIS: Wycofane produkty ze sklepów. Lidl, Biedronka, Ikea, Pepco MARZEC 21.03.2021

Wycofane produkty przez GIS w ostatnich dniach. Lista wycofanych produktów jest coraz dłuższa, sprawdź które produkty zostały wycofane przez GIS w ostatnich dniach. Tego nie kupuj, jeśli nie chcesz chorować. Na liście GIS są produkty z popularnych sklepów takich jak Lidl, czy Biedronka ale również Pepco. Sprawdź ostrzeżenia GIS z ostatnich dni na temat wycofanych produktów ze sklepów. Tego lepiej nie kupować, jeśli nie chcesz chorować.

📢 To są znani mężczyźni z Katowic. Muzycy, sportowcy, aktorzy... Wiedziałeś? Zobacz ZDJĘCIA

W Katowicach urodziło się, wychowało, spędziło dzieciństwo i młodość wielu sławnych panów. Wśród nich są m.in. muzycy, aktorzy, sportowcy, artyści. Lista jest naprawdę długa. Zobaczcie znanych mężczyzn z Katowic! Kliknijcie w "zobacz galerię".

📢 Mają na sumieniu bójki i pobicia. Uciekli ze strachu. Poszukuje ich śląska policja

Przestępcy poszukiwani o udział w bójkach i pobiciach, których skutkiem było narażenie człowieka na utratę życie lub zdrowia, ciężki uszczerbek na zdrowiu, a nawet śmierć. Na łamach naszego serwisu prezentujemy kolejną grupę poszukiwanych. Wizerunki, rysopisy i kontakt do odpowiednich jednostek policji znajdziecie w galerii zdjęć.

📢 Bieg Zielone Borki 2021 w Katowicach. 200 zawodników startowało zgodnie z protokołem sanitarnym - zobacz ZDJĘCIA

W Katowicach rozegrano bieg Zielone Borki. Na starcie imprezy stanęło 200 biegaczy, którzy startowali podzieleni na mniejsze grupki, by nie stwarzać zagrożenia epidemicznego. Zobaczcie zdjęcia z biegu Zielone Borki.

📢 TELEKAMERY nie powędrowały do TVP. Stacja "wyraża niesmak", a internauci na to... Zobacz te MEMY!

TELEKAMERY - co roku nagradzane są osoby związane z telewizją, a także produkcje, takie jak seriale, czy programy emitowane na antenie. 24. edycja plebiscytu TELEKAMERY 2021 przyniosła jednak niesmak dla TVP. W wydaniu "Wiadomości" pojawiła się informacja, że stacja "wyraża niesmak skrajnie niewiarygodnym przebiegiem plebiscytu". Co na to internauci? Nagrodzili TVP memami - zobacz je w galerii zdjęć.

📢 IKEA otwarta w czasie lockdownu. Do IKEA w Katowicach w sobotę przyszło sporo klientów ZDJĘCIA

Czy Ikea jest otwarta? To pytanie zadają sobie klienci, gdy od 20 marca (sobota) w całej Polsce wprowadzono lockdown. Zamknięto większość sklepów w centrach handlowych. IKEA jest jednak otwarta, a w sobotę nie brakowało tutaj klientów. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Hotel Paradise: tak mieszkają uczestnicy rajskiego show! Widzowie ich pokochali –jak żyją uczestnicy 1. i 2. edycji Hotelu Paradise? ZDJĘCIA

Hotel Paradise: Jak spędzają czas i mieszkają uczestnicy Hotelu Paradise? Podczas, gdy widzowie śledzą miłosne podboje uczestników trzeciej edycji rajskiego show, spójrzmy na to, co dzieję się u tych, którzy pojawili się w poprzednich odsłonach programu. Jak urządzili wspólne gniazdko Ania i Ivan? Co słychać u Aty i Artura – zwycięzców Hotelu Paradise 2?

📢 Koronawirus w woj. śląskim. Bardzo duża liczba nowych zakażeń, sporo też zgonów. Sprawdź sytuację w swoim mieście

Aż 26 405 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 3 600 w woj. śląskim odnotowano w sobotę, 20 marca 2021 roku. To drugi najwyższy wynik w tym roku! Zanotowano również bardzo dużą liczbę zgonów! W całym kraju na CoViD-19 zmarło aż 349 osób, w woj. śląskim - 54.

📢 Katowice. W Silesia City Center otwarto sklep TK Maxx. Zobacz zdjęcia

ZAKUPY. Nowy TK Maxx w Katowicach już otwarty. Sklep znajduje się w Silesia City Center i ma ponad 2100 m kw. Będzie działał zaledwie dwa dni, bo od soboty, 20 marca, zgodnie z decyzją rządu galerie i centra handlowe znów będą mogły funkcjonować w bardzo ograniczonym zakresie.

📢 I znów lockdown! Czasem śmiech... to jedyne co nam pozostaje - zobaczcie najlepsze MEMY. Są bezlitosne!

PANDEMIA. Znów zamnką nas na Wielkanoc - kolejny lockdown stał się faktem. Choć część internautów nie może się z tym pogodzić, to sytuacja epidemiologiczna w Polsce nie jest kolorowa. Rosnąca liczba zakażeń zmusiła rząd do podjęcia decyzji - lockdown zostanie rozszerzony na całą Polskę i potrwa od 20 marca do 9 kwietnia 2021 roku. To oznacza, że Wielkanoc będzie podobno, jak w roku ubiegłym. Jak tę decyzję komentują internauci? Tradycyjnie, próbują pogodzić się z nią ironizując i obśmiewając rzeczywistość. Zobacz memy w galerii zdjęć.

📢 Lockdown w Śląskiem. W tych miastach sytuacja jest najtrudniejsza. Zobacz WSKAŹNIK zakażeń

PANDEMIA. Niestety, stało się! Wraca lockdown w Śląskiem - potrwa on od 20 marca do 9 kwietnia. Przyczyny to oczywiście gwałtowny wzrost zachorowań, a spore ilości pacjentów wymagających hospitalizacji w szpitalach, pod respiratorem. Jak w tej chwili wygląda sytuacja w naszym regionie? W którym z miast i powiatów sytuacja jest bardzo niepokojąca, a gdzie zachorowań jest całkiem niewiele? Sprawdź, kliknij w "zobacz galerię"

📢 Ile osób w Twoim mieście przechorowało COVID? Sprawdź dane z woj. śląskiego

PANDEMIA. W Polsce mamy już ponad 2 miliony potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Rzecz jasna realnie było ich więcej (m.in. dlatego, że zakażenie można przejść bezobjawowo albo skąpoobjawowo). Przyjrzeliśmy się jednak przypadkom potwierdzonym w Śląskiem. Skorzystaliśmy z mapy autorstwa Piotra Tarnowskiego i sprawdziliśmy, ile procent osób danego miasta czy powiatu w woj. śląskim było lub jest zakażonym koronawirusem. Sprawdźcie w galerii dane dla swojego regionu.

📢 Koronawirus w woj. śląskim. Bardzo duża liczba nowych zakażeń! Jak wygląda sytuacja w Twoim mieście?

Aż 25 998 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 3 728 w woj. śląskim odnotowano w piątek, 19 marca 2021 roku. Zanotowano również bardzo dużą liczbę zgonów! W całym kraju na CoViD-19 zmarło aż 419 osób, w woj. śląskim - 54.

📢 Jest wniosek o ustanowienie użytku ekologicznego w Lasach Murckowskich. Dotyczy 13 hektarów. Ma chronić stare buki przed wycinką

Stowarzyszenie „Duchy Lasu” złożyło wniosek o ustanowienie użytku ekologicznego w Lasach Murckowskich w Katowicach. To kolejna odsłona walki o ocalenie starych buków, których wycinkę planuje Nadleśnictwo Katowice.

ZOBACZ KONIECZNIE

Pierwsza Komunia Święta

Nie dla szczepionki AstraZeneca

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie