Przegląd prasy z lutego 2021 w Katowicach, najważniejsze informacje miesiąca

N360
N360
Pora na przegląd lutego 2021? Z nami miesięczną prasówkę z Katowic nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd lutego 2021? Z nami miesięczną prasówkę z Katowic nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w lutym czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Katowic najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Dochód Podstawowy: 1200 zł dla każdego i 600 zł ekstra dla dziecka. Nowe świadczenie socjalne? Jakie należy spełnić warunki, aby otrzymać?”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd lutego 2021 w Katowicach: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z lutego 2021 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Dochód Podstawowy: 1200 zł dla każdego i 600 zł ekstra dla dziecka. Nowe świadczenie socjalne? Jakie należy spełnić warunki, aby otrzymać?

Czy dotychczasowe świadczenia socjalne zastąpi Bezwarunkowy Dochód Podstawowy? Każda osoba dorosła otrzyma 1200 zł, a dziecko - 600 zł? Wiele polskich rodzin mogłoby liczyć na znacznie większe wsparcie od państwa. Bezwarunkowy Dochód Podstawowy, a więc nowe świadczenie socjalne zakładałoby przyznanie każdej osobie dorosłej miesięcznie 1200 zł, a dziecku 600 zł. Na jakich warunkach przyznawany byłby Bezwarunkowy Dochód Podstawowy? Jakie ma wady i zalety nowy program socjalny i ile Polaków go popiera? Szerzej koncepcji przyjrzał się Polski Instytut Ekonomiczny. Sprawdźcie szczegóły!

📢 Szukasz taniego mieszkania w Śląskiem? Te są już od 100 tys. zł! Zobacz licytacje komornicze. Sprawdź przetargi - MARZEC 2021

LICYTACJE KOMORNICZE. Licytacja to dobra okazja, aby nabyć nieruchomość - mieszkanie czy dom - w atrakcyjnej cenie, poniżej tej rynkowej. Ogłoszenia pochodzą z portalu licytacje.komornik.pl. Kiedy, gdzie i za ile można wylicytować mieszkanie w regionie? Sprawdź w powyższej galerii.

📢 Najlepsze szkoły podstawowe w Katowicach. Która jest na pierwszym miejscu? Sprawdź RANKING!

Portal edukacyjny waszaedukacja.pl opracował ranking szkół podstawowych. Pod uwagę brano placówki w 18 miastach w Polsce. Zestawienie przygotowano na podstawie danych uzyskanych od Centralnej Komisji Edukacyjnej oraz Okręgowych Komisji Edukacyjnych. Która szkoła w naszym mieście jest najlepsza? Poznajcie ranking podstawówek w Katowicach.

Prasówka luty Katowice: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w lutym uwagę czytelniczek i czytelników z Katowic. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Śmiertelność na Covid-19 w Śląskiem. Statystyki są coraz poważniejsze... Ile osób zmarło w poszczególnych miastach?

Koronawirus w województwie śląskim. Od kilku dni dość drastycznie rośnie liczba nowych zakażeń, a zdaniem rządzących III FALA właśnie się rozpędza. Statystyki są jednoznaczne, wczoraj, w środę 24 lutego mieliśmy najwyższą ilość nowych zakażeń od początku stycznia! Wzrasta też liczba zgonów w Polsce. Sprawdziliśmy, ile osób zmarło na Covid-19 w ciągu ostatnich 2 tygodni, w każdym z powiatów woj. śląskiego.

📢 Ten dom robi wrażenie! Dawnej "kostka" z PRL-u, a teraz takie CUDO. Zobacz te zdjęcia

ARCHITEKTURA na ŚLĄSKU. Chyba nikt, kto przechodzi koło tego domu na Śląsku nie domyśla się, że powstał 50 lat temu jako typowa "polska kostka", jakich wiele istnieje w całym kraju do dzisiaj. Dzięki pomysłowi katowickich architektów z pracowni SLAS architekci, budynek zyskał nowocześniejsze oblicze, a przy tym większą powierzchnię. Zobaczcie, jak wygląda teraz.

📢 TOP 10 najbogatszych mieszkańców woj. śląskiego. Kto ma najwięcej pieniędzy? Zobacz RANKING FORBES 2021. Zgromadzili fortuny!

Śląskie: RANKING TOP 10 najbogatszych mieszkańców woj. śląskiego według Forbesa. Oto lista najbogatszych Ślązaków i mieszkańców woj. śląskiego, którzy zgromadzili ogromne fortuny. Magazyn Forbes opublikował listę stu najbogatszych Polaków 2021 roku. Wyszukaliśmy w niej 10 najbogatszych ludzi z woj. śląskiego. Ich majątek szacuje się w sumie na 27 miliardów 609 milionów złotych. Czwartym najbogatszym Polakiem według Forbes jest urodzony w Cieszynie Jerzy Starak - właściciel Polpharmy.

📢 Najbiedniejsze miasteczka w woj. śląskim. Gdzie jest najskromniej? Poznajcie TOP15

Przejrzeliśmy ranking pisma WSPÓLNOTA. Sprawdź, które miasteczka w Śląskiem są najbiedniejsze! W zestawieniu nie uwzględniono miast na prawach powiatu, miast powiatowych, czy miast wojewódzkich. Są za to małe miejscowości. Która z nich jest najbiedniejsza? Zobaczcie RANKING. Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Katowice: to już osiem lat od otwarcia dworca autobusowego i tunelu pod placem Szewczyka. Jak zmieniało się to miejsce?

Katowice, archiwalne zdjęcia. Osiem lat temu otwarto dworzec autobusowy i tunel pod placem Szewczyka. Budowa obu rozpoczęła się krótko po wyburzenia brutalistycznej hali dworca na początku 2011 roku. Nowy dworzec kolejowy otwarto w 2012 roku, a kilka miesięcy później – w 2013 – schowane pod ziemią dworzec autobusowy i tunel. A pamiętacie jeszcze, jak plac Szewczyka wyglądał przed tą gigantyczną przebudową?

📢 COVID-19 w woj. śląskim. Wysoka liczba zakażeń mimo weekendu. Sprawdź dzisiejszy raport koronawirusowy (28.02)

COVID-19 w woj. śląskim. Najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia odnośnie koronawirusa. W niedzielę, 28 lutego, poinformowano o ponad 10 tys. nowych przypadkach zakażeń COVID-19 w naszym kraju. Wśród nich jest 997 osób z województwa śląskiego. To wysokie liczby, jak na niedzielę. W weekendy nowych zakażeń wykrywano dotychczas najmniej w całym tygodniu. Sprawdź, ile jest nowych zakażeń koronawirusem w poszczególnych miejscowościach regionu.

📢 Najsmaczniejszy kebab w Katowicach. Gdzie można go dostać? Sprawdź te lokale! Są polecane przez Internautów

Najsmaczniejszy KEBAB w Katowicach. Gdzie w stolicy województwa zjemy najsmaczniejszego kebaba? Zapytaliśmy Internautów na naszym facebookowym profilu Kocham Katowice. Na podstawie ich odpowiedzi stworzyliśmy listę lokali, w których kebaby smakują najlepiej! Kliknij w galerię i sprawdź listę najlepszych kebabów w mieście.

📢 Nowe obostrzenia w związku z III falą COVID19. Obowiązują od soboty. Co się konkretnie zmienia? Sprawdź

Koronawirus w woj. śląskim. Od soboty 27 lutego, do 14 marca obowiązują nowe zakazy i nakazy w związku z zachorowaniami na COVID19. Wśród zmian w obostrzeniach są m.in. bardziej restrykcyjne zasady przekraczania granic i nowe zasady zasłaniania ust i nosa.

📢 Cocid-19. Duża ilość nowych zakażeń w Śląskiem - ponad tysiąc. W których miastach i powiatach jest najwięcej zachorowań? [27.02.2021]

COVID-19. Od kilku dni dość drastycznie rośnie liczba nowych zakażeń, zdaniem rządzących, III FALA właśnie się rozpędza. Statystyki są jednoznaczne, w środę 24 lutego mieliśmy najwyższą ilość nowych zakażeń od początku stycznia - 12 147! Dziś, ten wynik jest niemal identyczny. Aż 12 100 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 1272 w woj. śląskim odnotowano w sobotę, 27 lutego 2021 roku. W całym kraju na CoViD-19 zmarły 303 osoby, w woj. śląskim - 27.

📢 Katowice: aktualne oferty pracy. Kogo szukają pracodawcy? Zobacz, jakie ogłoszenia można znaleźć w Urzędzie Pracy w Katowicach

Kierownik działu polityki społecznej, specjalista ds. marketingu, asystent rodziny, zastępca kierownika restauracji, kadrowa czy bibliotekarz – to tylko niektóre z ofert pracy, jakie opublikował Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach. Zobaczcie najbardziej aktualne oferty zatrudnienia w Katowicach. Kogo poszukują pracodawcy?

📢 Tani samochód od komornika? Te auta kosztują od 1250 zł! Zobacz najciekawsze oferty z licytacji komorniczych - MARZEC 2021

LICYTACJE KOMORNICZE. Szukacie taniego auta po okazyjnej cenie? Warto sprawdzić oferty od komornika. To niejednokrotnie okazja na zakup używanego samochodu na bardzo dobrych warunkach! Spójrz na te oferty – zaczynają się już od 1250 złotych! W jednym miejscu zebraliśmy te najciekawsze z całej Polski. Oto licytacje, które odbywają się w marcu 2021. Kliknij w galerię i sprawdź te oferty.

📢 Będą wyższe emerytury i renty w 2021! O ile wzrosną świadczenia? Sprawdź TABELĘ WYPŁAT

PIENIĄDZE. Waloryzacja emerytur i rent to coroczna podwyżka świadczeń z ZUS. Rząd chwali się, że w roku 2021 wskaźnik jest najwyższy od dziesięciu lat - wynosi 4,24 procent. O ile wzrosną świadczenia wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych? Na każde 1000 złotych emeryci dostaną 42,40 złotych podwyżki. To już pewne i zagwarantowane ustawą, która podpisał prezydent Andrzej Duda. O ile wzrośnie emerytura i renta? Sprawdź stawki i kwoty, które zaczną obowiązywać od 1 marca 2021 - kliknij w galerię.

📢 Katowice: Kibice Ruchu i GieKSy niszczą ekrany akustyczne na Giszowcu. Graffiti przy Pszczyńskiej zostało przemalowane. ZDJĘCIA

Katowice. Kibice Ruchu Chorzów i GKS Katowice rywalizują na terenie stolicy województwa, a jedną z podzielonych dzielnic jest Giszowiec. Kibice Niebieskich przemalowali graffiti fanów GieKSy na ekranach akustycznych przy ulicy Pszczyńskiej (trasa na Tychy). Ekrany „na stałe” ulegają takiej dewastacji. Zobacz ZDJĘCIA.

📢 Dworcowa w Katowicach zmienia się w deptak. Dawniej to był salon Katowic. Ulica na starych pocztówkach zachwyca!

Ulica Dworcowa w Katowicach zmienia się deptak. Ma być miejscem dla restauracji, kafejek, letnich ogródków, zamkniętym dla ruchu, dostępnym dla pieszych. Przebudowa trwa i ma się zakończyć za kilka miesięcy. Warto przy tej okazji przypomnieć, jak Dworcowa wyglądała dawniej. A wyglądała pięknie. To był salon miasta!

📢 Dworki i pałace woj. śląskim wystawione na sprzedaż! Ile kosztują i jak wyglądają? Oto oferty - LUTY 2021

W województwie śląskim jest sporo zabytkowych dworków i pałacyków. Niektóre zostały przerobione na pensjonaty lub muzea, część jest znana jako perełki architektury, a inne są... na sprzedaż! Tak, można kupić sobie zabytkowy dworek, oczywiście jeśli ma się odpowiednio dużo pieniędzy. Kliknij w galerię i sprawdź, jak wyglądają i ile kosztują takie posiadłości.

📢 Te firmy ze Śląskiego rozwijają się najszybciej! Oto DIAMENTY FORBESA!

BIZNES. Diamenty Forbesa to zestawienie najszybciej rozwijających się polskich firm. Przedsiębiorstwa, które doceniło renomowane czasopismo, są podzielone wedle województw i wielkości. Przejrzeliśmy zestawienie dla woj. śląskiego. Uwzględnialiśmy listę firm o wielkości przychodów powyżej 250 mln PLN. Które firmy z naszego regionu znajdują się w czołówce? Poznajcie TOP20. Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Silny wstrząs w Katowicach. Zatrzęsły się domy mieszkańców z południowych dzielnic. Która kopalnia?

WSTRZĄS na ŚLĄSKU. Zatrzęsły się domy w południowych dzielnicach Katowic. - Do wstrząsu doszło w kopalni Staszic-Wujek - informuje rzecznik Polskiej Grupy Górniczej. Całe szczęście obyło się bez poszkodowanych i strat na dole.

ZOBACZ KONIECZNIE

Majówka 2021

Polacy boją się biedy

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie