Przegląd lutego 2020 w Katowicach, najważniejsze wydarzenia miesiąca

Agnieszka Kowalczyk-Gres
Agnieszka Kowalczyk-Gres
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Katowic czytali w ostatnim miesiącu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Katowic czytali w ostatnim miesiącu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w lutym czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Katowic najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „"Szturm na Spodek". Publiczność próbowała dostać się na turniej IEM 2020. Interweniowała policja”?

Przegląd lutego 2020 w Katowicach: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z lutego 2020 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 "Szturm na Spodek". Publiczność próbowała dostać się na turniej IEM 2020. Interweniowała policja

Katowice. Echa decyzji wojewody śląskiego, który zadecydował, że IEM 2020 będzie się odbywać bez udziału publiczności, nie cichną. Kilkadziesiąt osób postanowiło zamanifestować swoje niezadowolenie w związku z całą sytuacją. Decyzja została podjęta z powodu epidemii koronawirusa. Przed rozpoczęciem turnieju pod Spodkiem pojawiło się kilkadziesiąt osób. Skandowały wulgarne okrzyki, spożywały alkohol. Na miejscu interweniowała policja.

📢 Rondo w Katowicach było częściowo zamknięte. Powstał ogromny korek. Policja znalazła podejrzany pakunek przy Spodku

Rondo w Katowicach było wczoraj, w piątek 28.02.2020, częściowo zablokowane. Kordon policji zamknął przejście podziemne w kierunku Spodka. Samochody nie wjeżdżały na rondo od strony Sosnowca. W centrum miasta przy rondzie Ziętka prowadzona była akcja policji związana ze znalezieniem podejrzanego pakunku. Ruch uliczny poprowadzony był tunelem DTŚ.

📢 Puste trybuny Spodka. Zobaczcie jak wygląda IEM w Katowicach bez udziału publiczności

Trudno było jeszcze parę tygodni temu przypuszczać, że taki scenariusz będzie miał miejsce. Intel Extreme Masters 2020 odbywa się bez udziału publiczności. To efekt zarządzenia wojewody, który podjął taką decyzję w obawie przed epidemią koronawirusa. - Katowice i cała Polska są przyzwyczajone do ogromnych kolejek, które zakręcały się wężykiem wokół Spodka. Dziś jest tu zaledwie kilkadziesiąt osób - mówi Mikołaj Zduniak. Po pustej hali spodka rozchodzą się dźwięki klawiatur oraz myszek. Pojedyncze osoby na korytarzach wyglądają, jakby zgubiły się tutaj tuż po zamknięciu budynku. Tego typu scen jeszcze nie oglądaliśmy w historii turnieju IEM. Zobaczcie zdjęcia w naszej galerii.

Prasówka luty Katowice: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w lutym uwagę czytelniczek i czytelników z Katowic. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 "Szturm na Spodek" w Katowicach: Kilkadziesiąt osób protestuje i próbuje dostać się na IEM

Szturm na Spodek. IEM w Katowicach odwołane dla publiczności. O godz. 8 rano pod Spodkiem zebrało się kilkadziesiąt młodych osób, które postanowiły zaprotestować przeciw decyzji wojewody śląskiego o zakazie udziału publiczności w IEM 2020. Ta decyzja zapadła w związku z epidemią koronawirusa. Jesteśmy tutaj, żeby pokazać, że chcemy wejść na IEM. Chcemy pokazać naszą siłę - mówi Tomasz Nowak, uczestnik protestu.

📢 Duże zmiany na węźle Piotrowice na DK81. Przebudowa wchodzi w kolejny etap. Będą ogromne utrudnienia

Przebudowa węzła Piotrowice na DK81 wchodzi w kolejny etap. Od 28 lutego w rejonie przebudowywanego skrzyżowania obowiązuje nowa organizacja ruchu. Tego dnia rozpoczną się prace kanalizacyjne wzdłuż ulicy Armii Krajowej na odcinku od skrzyżowania z Kościuszki do ulicy Małachowskiego. To oznacza nową organizację ruchu i ogromne utrudnienia w ruchu. Zmiany spowodowane są trwającą przebudową węzła i budową tunelu oraz ronda. Zajrzeliśmy, jak postępują prace

📢 Pomysłowość ludzka naprawdę... nie zna granic! Zobaczcie te zdjęcia

Pisuar w miejscu umywalki, balkon bez drzwi, ścieżka rowerowa przecięta barierami, kuchenka gazowa nad pralką czy wspólny kran dla umywali i wanny - to tylko niektóre absurdalne pomysły nadesłane na facebookowy fanpage "Zaufaj mi, jestem Architektem!". Oglądając te zdjęcia dojdziecie do wniosku, że pomysłowość ludzka faktycznie nie ma granic. Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Wojewoda odwoła IEM 2020 z powodu koronawirusa? Jest apel Marka Plury. Jarosław Wieczorek pojechał w tej sprawie do stolicy

Wojewoda śląski pojechał do Warszawy w sprawie koronawirusa i Intel Extreme Masters 2020. Jarosław Wieczorek dziś zdecyduje o odwołaniu lub nieodwołaniu imprezy, która już jutro ma rozpocząć się w Katowicach. Ta zagrożona jest z powodu epidemii COVID-19. W ubiegłym roku IEM przyciągnął ponad 170 tys. ludzi z całego świata. Tym razem organizatorzy spodziewają się mniejszej frekwencji. Drużyna e-sportowa Astralis wycofała się z udziału w targach. Nie przyjedzie też tytularny sponsor imprezy - Intel.

📢 Dom Kazimierza Kutza wystawiony na aukcję. Część dochodu z licytacji trafi na konto Fundacji "Akogo?"

Dom Kazimierza Kutza wystawiony na sprzedaż. Polscy filmowcy zdecydowali się wesprzeć Fundację Ewy Błaszczyk „Akogo?”. Osoby związane ze środowiskiem filmowym postanowiły wystawić na licytację różne przedmioty lub spotkania z gwiazdami. Wśród przedmiotów na licytacji najwięcej emocji wzbudza dom pod Warszawą, należący do słynnego, zmarłego rok temu Kazimierza Kutza.

📢 Dworzec PKS przy Skargi to najgorsza wizytówka Katowic. Losy tego miejsca są już jednak przesądzone

Losy dworca PKS przy ulicy Skargi w Katowicach są już przesądzone. Miasto wybudowało nowy Międzynarodowy Dworzec Autobusowy przy ulicy Sądowej za prawie 60 mln zł. Gdy „Sądowa” zostanie otwarta, a to ma nastąpić wiosną tego roku, prywatny dworzec przy Skargi przestanie być potrzebny. Docelowo na działce, na której działa obecnie, ma powstać biurowiec.

📢 Hotel Katowice przejdzie ogromny remont i zmieni nazwę. Jak dziś wygląda kultowy obiekt? ZDJĘCIA

Hotel Katowice czeka generalny remont. Do dyspozycji gości ma zostać oddanych blisko 300 nowoczesnych pokojów. Dziś część z nich jest wyłączona z użytku. Do tego zmieni się również fasada oraz nazwa hotelu, który zostanie dołączony do międzynarodowej sieci hotelarskiej. "Katowice" nie znikną jednak z nazwy kultowego obiektu. - Hotel Katowice istnieje i chcemy przywrócić mu dawny blask - mówi dyrektor Jakub Przybyła. Jak dziś wyglądają wnętrza Hotelu Katowice? Zobaczcie zdjęcia.

📢 Camasutra w katowickim Spiżu. Zobacz zdjęcia.

W piątek 21 lutego w katowickim klubie Spiż wystąpiła CamaSutra, autorka przebojów Tego Chcesz, Porwij Mnie czy Jesteś Ideałem. Zobacz zdjęcia...

📢 Piątkowa impreza w katowickim klubie Energy 2000 [ZDJĘCIA]

Katowice. W piątek 21 lutego w klubie Energy 2000 imprezę rozkręcał MALIK MONTANA. Zobacz zdjęcia...

📢 W Katowicach budują trzy wieże Global Office Park. Budowa wystartowała przy Mickiewicza i Dąbrówki.

W centrum Katowic trwa budowa Global Office Park [ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE]. To jedna z bardziej spektakularnych inwestycji w stolicy aglomeracji śląskiej, realizowana w skali w jakiej od kilku dekad w Katowicach nie budowano. Na dużej działce między ulicami Mickiewicza, Dąbrówki i Zabrską powstaną trzy wysokościowce, w tym dwa biurowce i apartamentowiec oraz czwarty niższy budynek biurowy. Dwie wieże biurowe będą miały po 25 pięter, apartamentowiec będzie nieco niższy i pomieści 760 mieszkań.

📢 Kto ukradł 40 tys. euro w Katowicach? Krzysztof Rutkowski: Myślę, że napastnicy wciąż przebywają na terenie Polski

Biuro detektywistyczne Krzysztofa Rutkowskiego zaprezentowało portret pamięciowy mężczyzny, który dokonał w Katowicach napadu, podczas którego skradziono 40 tys. euro. Znajduje się on w galerii zdjęć. Ludzie Rutkowskiego odnaleźli samochód użyty do napadu, ustalili też, że w ubiegłym roku kupiła go obywatelka Rumunii. Zdaniem detektywa - aby prowadzić działalność przestępczą.

📢 Studniówka 2020 uczniów z ŚTZN z Katowic. Maturzyści Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych bawili się w Paniówkach. ZDJĘCIA

Studniówka 2020 Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych z Katowic: Sezon studniówkowy co prawda chyli się już ku końcowi i większość maturzystów swoje bale ma już za sobą. Zostało jednak jeszcze kilka szkół, jak chociażby katowickie ŚTZN. Maturzyści bawili się 21 lutego w Białym Domu w Paniówkach. By przejrzeć zdjęcia z tego niezwykłego wieczoru kliknij w przycisk "Zobacz galerię".

📢 Poznaj MISS STUDNIÓWKI z woj. śląskiego 2020. Te dziewczyny wyglądały zjawiskowo podczas swojego balu maturalnego.

Sezon studniówkowy w regionie chyli się ku końcowi, postanowiliśmy więc przejrzeć zdjęcia z dotychczasowych balów maturalnych i wybrać te, na których dziewczyny prezentują się olśniewająco. Zobaczcie MISS STUDNIÓWKI 2020 z naszego woj. śląskiego. Większość maturzystów świetną zabawę na balu ma już za sobą. Przejrzeliśmy zdjęcia z dotychczasowych studniówek z naszego regionu i wybraliśmy te, na których dziewczyny wyglądają zjawiskowo. By je przejrzeć należy kliknąć w przycisk "Zobacz galerię".

📢 Najlepsi pediatrzy w woj. śląskim TOP 15. Sprawdź, kogo polecają rodzice!

Szukacie dobrego lekarza pediatry w regionie? Nie wiecie do kogo się udać? Mamy dla Was listę TOP 20 pediatrów w województwie śląskim. Zestawienie oparliśmy o opinie zamieszczone na portalu znanylekarz.pl. By zobaczyć zestawienie należy kliknąć w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Andrzej Duda: "A ceny rosły, rosły, rosły". Zobacz MEMY

Andrzej Duda odwiedza polskie miasta w czasie trwającej kampanii. Tym razem, w czasie wizyty w Turku prezydent postanowił uspokoić Polaków i odniósł się do problemu rosnących cen i panującej drożyzny. "Słyszę i widzę, że rosną ceny" mówił Duda, i przyznał z rozbrajającą szczerością: "no proszę państwa rosną". Głowa państwa uspokaja jednak wyborców, że inflacja, która wystrzeliła na poziomy niewidziane od 9 lat to sytuacja przejściowa. Ekonomiści mogą jednak tego entuzjazmu nie podzielać. Internauci z kolei wyprodukowali już memy, które oceniają wypowiedź Andrzeja Dudy nt. cen w Polsce.

📢 Kradzież w centrum Katowic. Biznesmen stracił 40 tys. euro. Sprawców tropi policja i Krzysztof Rutkowski

W centrum Katowic ukradziono 40 tys. euro! Pieniądze stracił biznesmen, który chwilę wcześniej wypłacił gotówkę z banku. Sprawców szuka policja. Tropi ich też Krzysztof Rutowski. Prawdopodobnie to była zaplanowana akcja.

📢 Ola Kiepura z Katowic w Hotel Paradise. Już dziś premiera nowe reality show w TVN 7! ZDJĘCIA

Hotel Paradise startuje już w poniedziałek 24 lutego. Jedną z uczestniczek jest Ola Kiepura z Katowic. Dziewczyna ze Śląska w programie TVN-u będzie szukać miłości na rajskiej Bali. Czy program będzie hitem na TVN 7 i Player?

Najnowsze informacje dot. koronawirusa

Wideo

Materiał oryginalny:

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3