Prezent na święta dla pracownika – zniżki i rabaty wartościowym dodatkiem do świątecznych upominków

Materiał powstał we współpracy z Sodexo
W reklamach i na sklepowych półkach zagościły już mikołaje, renifery i choinki. To znak, że przygotowania do tegorocznej gwiazdki nabierają rozpędu. I pomimo, że z uwagi na pandemię będą nieco inne niż dotychczas, to wciąż oznaczają całą masę wydatków. Boże Narodzenie to jedno z najczęściej wskazywanych przez Polaków wyzwań dla budżetu domowego. W ramach świątecznego prezentu na święta Bożego Narodzenia od pracodawcy warto więc postawić na sprawdzone prezenty, które będą realnym wsparciem finansowym, a przy tym źródłem dodatkowych korzyści.

Prezent na święta 2020 – upominki dla pracowników

Gwiazdkowe upominki od szefa są dla pracowników nie tylko miłą tradycją, ale też bardzo potrzebnym i oczekiwanym dodatkiem do pensji.

Według badania „Potrzeby pracowników 2020”, opracowanego przez PBS na zlecenie Sodexo Benefits and Rewards Services, co drugi aktywny zawodowo Polak przyznaje, że liczy na pomoc pracodawcy w sfinansowaniu przedświątecznych zakupów.

Oznacza to, że prezenty od firmy mają przede wszystkim wymiar finansowy. Coraz częściej jednak zamiast zwykłego przelewu na konto czy koperty z gotówką pracodawcy wręczają karty przedpłacone. Tego rodzaju upominek otrzymało blisko trzech na dziesięciu badanych, z czego blisko dwie trzecie właśnie z okazji Bożego Narodzenia.

Jaki prezent na święta wybrać? Pieniądze to nie wszystko

Karty podarunkowe poza tym, że stanowią wsparcie finansowe, są dobrym rozwiązaniem jeszcze z kilku innych ważnych powodów:

 • Po pierwsze - są bezpieczne. Co nabiera jeszcze większego znaczenia w obecnej sytuacji epidemicznej. Do płatności bezgotówkowych zachęcają nie tylko instytucje finansowe, ale też Ministerstwo Rozwoju czy Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Karta Podarunkowa Sodexo umożliwia dokonywanie zbliżeniowych płatności oraz wypłat z bankomatów, w tym do 100 zł bez podawania PIN-u, a także płatności mobilnych telefonem za pomocą aplikacji Google Pay.
 • Po drugie - dają pełną swobodę wyboru. To pracownik decyduje, na co chce przeznaczyć otrzymaną kwotę, a może to zrobić podczas zakupów zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w Internecie. Dzięki temu obdarowani będą mogli wykorzystać otrzymane od pracodawcy środki na zakupy świąteczne, nawet jeśli galerie handlowe pozostaną zamknięte.

Wirtualna Karta Podarunkowa Sodexo - upominek na miarę nowych czasów

W kontekście obecnej sytuacji, gdy połowa pracowników pracuje zdalnie, ważny jest również sposób przekazania prezentu. Z myślą o firmach, które funkcjonują w trybie hybrydowym, mają strukturę rozproszoną, jak również wszystkich tych, które szukają nowoczesnych, ale też prostych w obsłudze rozwiązań powstała Wirtualna Karta Podarunkowa Sodexo.

Dla pracodawcy to przede wszystkim pewny i bezpieczny sposób, aby również w tym roku świąteczne prezenty trafiły do wszystkich pracowników w tym samym czasie. Proces zamawiania ogranicza się do zaledwie kilku kliknięć, wystarczy:

 • wybrać produkt na stronie sklep.sodexo.pl,
 • podać szczegóły zamówienia i opłacić je online lub tradycyjnym przelewem,
 • kod dostępowy do karty wraz z wiadomością powitalną oraz instrukcją zostanie wysłany bezpośrednio do pracowników na wskazane adresy e-mail.

Bez przesyłek, paczek i kontaktu z kurierem. Z perspektywy obdarowanych to natomiast prezent zawsze trafiony, a także możliwy do zrealizowania bez względu na ograniczenia związane z pandemią.

Polacy docenili bezpieczeństwo, szybkość i wygodę płatności zbliżeniowych. Z danych NBP wynika, że 9 na 10 transakcji kartami jest realizowanych właśnie w ten sposób. Chętnie zamieniamy smartfony i smartwatche w cyfrowe portfele, z aplikacji Google Pay i Apple Pay korzysta już 3,3 miliona Polaków. Teraz nie zabraknie w nich także Wirtualnej Karty Podarunkowej Sodexo. Po raz kolejny sięgamy po nowe technologie, by zaproponować naszym klientom nie tylko bezpieczne, ale także ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie na nowe wymagające czasy. Zapewniamy pełną funkcjonalność kart płatniczych, eliminując jednocześnie plastik i skomplikowaną logistykę. Oferujemy nowoczesne, w pełni cyfrowe karty wirtualne, które niosą wyłącznie wymierne korzyści – zarówno dla firm, które je zamówią na świąteczne prezenty, jak i dla obdarowanych, którzy będą z nich korzystać – powiedziała Małgorzata Kroh, dyrektor marketingu i rozwoju w Sodexo Benefits and Rewards Services Polska.

Prezent na święta od serca

Badania pokazują, że dla pracowników istotny jest również wymiar społeczny otrzymywanych dodatków do pensji.

Aż 7 na 10 pracowników deklaruje, że gdyby miało taką możliwość przekazałoby część benefitów na cele charytatywne* .

Rozwiązaniem, które to umożliwia, jest Karta Podarunkowa Sodexo z limitowanej świątecznej serii z Pajacykiem. Program Pajacyk jest organizowany przez Polską Akcję Humanitarną, a jego celem jest przeciwdziałanie zjawisku niedożywienia dzieci w Polsce. To trzecia najpopularniejsza inicjatywa charytatywna w naszym kraju (tuż za WOŚP i Caritas), którą rozpoznaje aż 8 na 10 pracowników.

Taki prezent na święta to nie tylko miły gest, który pozostanie w pamięci na długo, ale również wsparcie konkretnej akcji charytatywnej. Firmy wręczając pracownikom Świąteczną Kartą Podarunkową z Pajacykiem, nie tylko wspierają ich budżet domowy, ale też niosą pomoc dzieciom, które, by dobrze się rozwijać i przyswajać wiedzę, powinny mieć zapewniony pełnowartościowy posiłek.

Część środków ze sprzedaży kart Sodexo przeznacza na sfinansowanie ciepłych posiłków dla najmłodszych. W ten sposób w ciągu czterech ostatnich edycji konto Polskiej Akcji Humanitarnej zasiliła równowartość blisko 75 tysięcy posiłków.

Boże Narodzenie 2020. Święta inne niż wszystkie

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne Święta będą skromniejsze niż dotychczas. Pierwsze analizy mówią, że Polacy planują przeznaczyć na organizację nadchodzących świąt Bożego Narodzenia średnio 744,39 zł, czyli aż 1000 zł mniej w porównaniu z zeszłorocznymi wydatkami .

Wynika to z tego, że znaczna część społeczeństwa odczuwa negatywne skutki ekonomiczne pandemii. Ponadto blisko co trzecia osoba zatrudniona w Polsce obawia się zwolnienia z pracy. Jednocześnie co drugi respondent wskazał, że boi się obniżki pensji, a co trzeci – braku premii.

Niepewność jest tym większa, że po wybuchu epidemii niemal co czwarty pracownik w naszym kraju miał obniżone wynagrodzenie.

W efekcie konsumenci minimalizują swoje wydatki i dokonują bardziej przemyślanych zakupów. Podobne wnioski płyną z raportu ARC Rynek i Opinia „Monitor promocji”, z którego wynika, że Polacy zwracają większą uwagę na wysokość kwot na paragonie oraz intensywnie szukają promocji.

Prezent na święta od pracodawcy. Dodatkowe wsparcie budżetu

Pracownicy, którzy w tym roku otrzymają od pracodawcy Kartę Podarunkową z Pajacykiem, zyskają nawet 255 zł więcej na świąteczne zakupy. A to dlatego, że oprócz środków przekazanych na koncie obdarowani otrzymują również pakiet promocji podnoszący realną wartość otrzymanego prezentu.

Sodexo przygotowało dla posiadaczy kart zniżki nawet do 70% oraz dostęp do szerokiego katalogu ofert specjalnych obowiązujących zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online największych marek i sieci handlowych takich jak:

 • Biedronka,
 • Auchan,
 • Huawei,
 • Carrefour,
 • Duka,
 • Yves Rocher,
 • Stokrotka,
 • MediaMarkt,
 • 4F,
 • CircleK.

Wszystko to dostępne jest dla każdego pracownika, bez konieczności dodatkowej rejestracji czy zbierania punktów. Najlepszą rekomendacją są w tym przypadku opinie użytkowników. Z Pakietu Promocji korzysta 61% posiadaczy kart, którzy zapoznali się z ofertą dostępnych zniżek, a 90% z nich uważa, że są one atrakcyjne .

Co roku przygotowując pakiet korzyści dla posiadaczy naszych kart dokładamy wszelkich starań, by był on atrakcyjny i spełniał aktualne oczekiwania użytkowników. Zależy nam na tym, aby każdy bez względu na płeć, wiek czy zainteresowania mógł znaleźć coś dla siebie. Do współpracy zapraszamy znanych i cenionych partnerów, którzy są w stanie zaproponować atrakcyjne promocje nie tylko od święta. To właśnie ta wartość dodana sprawia, że nasze karty stają się każdego roku szczególnie pożądanym przez pracowników prezentem świątecznym” – powiedziała Karolina Karolczak, dyrektor ds. zakupów i współpracy z partnerami w Sodexo Benefits and Rewards Services.

Prezent na święta dla pracownika - korzyści dla pracodawcy

Karty podarunkowe mają również wiele zalet z punktu widzenia pracodawcy. Poza większą motywacją i lojalnością zespołu, firma może liczyć na dodatkowe korzyści w postaci oszczędności i optymalizacji kosztów. Warto wiedzieć, że karty przedpłacone (zarówno tradycyjne plastikowe, jak i wirtualne) finansowane ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych nie zwiększają podstawy wymiaru składek ZUS, a ich zakup nie powoduje obowiązku podatkowego w rozumieniu przepisów Ustawy o podatku VAT. Ponadto tego typu świadczenia są zwolnione z podatku dochodowego (PIT). W tym roku aż do kwoty 2000 złotych na jednego pracownika.

Wyjątkowe okoliczności, które w tym roku towarzyszą przygotowaniom do świąt, nie stanowią przeszkody, aby podtrzymać tradycję gwiazdkowych prezentów od pracodawcy. W tym roku warto postawić na bezpieczne, elastyczne oraz nowoczesne rozwiązania, które mimo tak licznych ograniczeń dotrą na czas i spełnią swoją funkcję. Będą wyrazem troski i wdzięczności za całoroczną pracę, a także tak potrzebnym i oczekiwanym wsparciem finansowym.

*„Potrzeby pracowników 2020”, PBS dla dla Sodexo Benefits and Rewards Services Polska, czerwiec 2020 r.

** https://marketingprzykawie.pl/espresso/tym-roku-swieta-beda-oszczedne-wynika-barometru-providenta/

*** „Potrzeby pracowników 2020”, PBS dla dla Sodexo Benefits and Rewards Services Polska, czerwiec 2020 r.

Materiał oryginalny: Prezent na święta dla pracownika – zniżki i rabaty wartościowym dodatkiem do świątecznych upominków - Strefa Biznesu

Dodaj ogłoszenie