Polska - Szwajcaria: Katowiczanie kibicują w strefie kibica [ZDJĘCIA]

Iwona Makarska
Polska w ćwierćfinale Euro 2016! Mecz ze Szwajcarią zakończyliśmy wynikiem 5:4 w karnych. Emocje w strefie kibica przy katowickim Spodku były ogromne. Zobaczcie zdjęcia i wideo.

Kibice w strefie przy Spodku w Katowicach zgromadzili się punktualnie o godz. 15. I od pierwszej minuty gry wyczekiwali gola polskiej reprezentacji. Udało się! W 39 minucie Kuba Błaszczykowski strzelił w bramkę, co wzbudziło wielkie emocje.

- Fantastycznie! Obstawiam 2:0 dla Polaków. Chcemy więcej goli. Wygramy te mistrzostwa - mówiła Joanna Smutek. - Bardzo cieszę się z tego gola. Ja obstawiam trzecie miejsce w Euro - wtórowała jej koleżanka Aneta.

W drugiej połowie meczu, w 82 minucie, wyrównał Szwajcar Xherdan Shaqiri. Fenomenalnym strzałem pokonał naszego bramkarza Łukasza Fabiańskiego.

Półgodzinna dogrywka nic nie zmieniła. Losy obu drużyn rozstrzygnęły się w rzutach karnych. Wynik 5:4 meczu Polski ze Szwajcarią to było coś, na co wszyscy czekali. Gole w polskiej drużynie strzelili: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Kamil Glik, Jakub Błaszczykowski i Grzegorz Krychowiak. Drużyna Nawałki zagra w ćwierćfinale mistrzostw Europy!

- Niesamowite! Mecz toczył się bardzo długo, ale wybrnęliśmy na naszą korzyść. Jestem zadowolony. Mam nadzieję, że będziemy mistrzami Europy! - cieszył się po meczu Dawid Pośpiech z Zabrza.

Teraz trzymajmy kciuki za naszą reprezentację w dalszych rozgrywkach mistrzostw Europy.