Polska Energia Sosnowiec - Ivett Jastrzębie 1:3

MARCIN JAROSZEWSKI
Przez potrójny blok Ivettu trudno było się przebić siatkarzom z Sosnowca.
Miejscowi zagrali bardzo odważnie w pierwszym secie, czym zaskoczyli faworyzowanych gości. Gładko wygrali pierwszą partię, ale w drugiej przyjezdni zwarli już szyki. Kluczowy był trzeci set.

Miejscowi zagrali bardzo odważnie w pierwszym secie, czym zaskoczyli faworyzowanych gości. Gładko wygrali pierwszą partię, ale w drugiej przyjezdni zwarli już szyki. Kluczowy był trzeci set. Walka była bardzo zacięta i długo na tablicy świetlnej widniał remis. Od stanu 12:12 nieco skuteczniejsi byli jastrzębianie.

Gdy było 23:24, skutecznym atakiem popisał się Piotr Gabrych i w setach zrobiło się 1:2. Czwarta partia okazała się ostatnią. Ekipa gości wygrywała różnicą 10 punktów, ale potem seria wspaniałych serwisów Jakuba Łomacza i Marcina Nowaka pozwoliła sosnowiczanom zbliżyć się na 3 punkty (21:24). To było jednak wszystko, na co tego dnia jastrzębianie gospodarzom pozwolili. - Zdawaliśmy sobie sprawę, że musimy zmusić rywali do błędów w przyjęciu zagrywki, stąd nasz bardzo mocny serwis - mówił po spotkaniu czołowy gracz Ivett, w zeszłym roku reprezentujący Polską Energię - Piotr Gabrych.

Cieszył się ze zwycięstwa trener gości Jan Such: - Sosnowiec zaskoczył nas zagrywką - mówił. - Przez półtora seta straciliśmy 14 punktów po własnych błędach. Potem przejęliśmy inicjatywę i 20 naszych zagrywek odniosło skutek. Ponadto mieliśmy także przewagę w ataku i w bloku.

Nie robił tragedii z porażki opiekun miejscowych, Andrzej Urbański. - Mamy fajną drużynę, która ze wszystkimi chce walczyć, ale w momencie gdy zawodzi przyjęcie, nie można myśleć o zwycięstwach. Szczególnie z rywalem tej klasy co Jastrzębie - powiedział.

Po meczu drużyna gospodarzy, wraz z trenerami i działaczami spotkała się na kolacji wigilijnej. Mimo porażki, nikt się nie smucił. Wszak miniony rok sosnowiecka siatkówka może uznać za niezwykle szczęśliwy.

* KP Polska Energia Sosnowiec - Ivett Jastrzębie 1:3 (25:18, 20:25, 23:25, 21:25). Widzów: 1500.

POLSKA ENERGIA: Wagner, Pliński, Legień, Matoszka, M. Nowak, Żywołożny, Maciejewicz (l) oraz Milbrant, Szewczyk, Łomacz, Niedziela.

IVETT: Chudik, Trocki, Michalczyk, Divisz, G. Nowak, Gabrych, Wójcik (l) oraz Kopciński, Gniecki, Pawłowski, Szczygieł.

Pozostałe wyniki Serii A siatkarzy: Morze Szczecin - Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle 1:3 (25:18, 20:25, 21:25, 22:25), PZU AZS Olsztyn - Skra Bełchatów 3:0 (25:14, 25:21, 25:16), NKS Nysa - Galaxia Pamapol AZS Częstochowa 0:3 (23:25, 21:25, 24:26), Gwardia Wrocław - GTPS Gorzów 3:1 (25:23, 23:25, 25:17, 25:21).

1. Galaxia 9 25 26:6

2. Ivett 9 21 23:11

3. Mostostal 9 18 22:16

4. Skra 9 16 18:13

5. Polska E. 9 13 18:18

6. PZU AZS 9 12 18:18

7. Gwardia 9 12 17:21

8. Morze 9 9 13:22