Piłkarze występujący w lidze okręgowej wznowili zmagania

Patryk Trybulec
Jutro o godzinie 11.00 piłkarze Podlesianki po raz pierwszy wiosną zaprezentują się przed własną publicznością fot. Jakub Jaźwiecki.
Od remisu (1:1) rozpoczęli rundę rewanżową występujący w lidze okręgowej piłkarze Podlesianki Katowice. Podopieczni trenera Mariana Markiewicza w pierwszym wiosennym meczu zmierzyli się z sąsiadem z ligowej tabeli, MKS-em Siemianowice Śląskie i zdobyli cenny punkt.

Początek spotkania przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy już po pierwszym kwadransie gry objęli prowadzenie. Tylko doskonała postawa Michała Woźnicy w katowickiej bramce uchroniła Podlesiankę przed utratą kolejnych goli.

Niewykorzystane sytuacje szybko się zemściły. W 30. minucie meczu nieporozumienie w szeregach siemianowickiej defensywy wykorzystał debiutujący w Podlesiance Dariusz Kubacki. - Mieliśmy dużo szczęścia w tej sytuacji, tym bardziej, że to gospodarze byli w pierwszej połowie stroną dominująca - przyznał kierownik katowiczan Dawid Brehmer.

Po zmianie stron gra się wyrównała, a rozgrywanie akcji przeniosło się w środkową strefę boiska. Wynik nie uległ już zatem zmianie, a bramkarze obu drużyn nie mogli narzekać w drugiej połowie na nadmiar pracy.

Kolejny mecz Podlesianka rozegra już jutro o godzinie 11.00. W ramach 18. kolejki na własnym boisku podejmie Orkan Dąbrówka Wielka.