"Od szablistki po florystkę" - poznajcie kwiaciarnię Madlen i przepis na piękne kwiaty w wazonie

Materiał promocyjny Madlen

Mam na imię Magdalena, stąd też lekko przekręcona nazwa mojej kwiaciarni Madlen Flowers. Nie bez przyczyny zatytułowałam artykuł „od szablistki po florystykę”, mianowicie przez 15 lat trenowałam szermierkę w Katowicach. Przygoda z szablą zaczęła się od klasy sportowej w podstawówce, aby później przerodzić się w trening zawodowy. W wieku 16 lat zakwalifikowałam się do Kadry Polski, reprezentując Katowice na Arenie krajowej i międzynarodowej, w różnych kategoriach wiekowych. Dwukrotnie reprezentowałam Politechnikę Śląską na Uniwersjadzie w Chinach i Korei. Sportową karierę zakończyłam wyjazdem na Igrzyska Europejskie w Baku, jednocześnie zdobywając tytuł magistra inżyniera. Sport wykształtował we mnie determinacje i chęć walki o marzenia. Zawsze miałam głowę pełną pomysłów i lubiłam wywoływać w ludziach radość. W związku z czym, zamiast pozostać w zawodzie, po kilku kursach i szkoleniach zachwyciłam się branżą florystyczną. Nic nie sprawia większej przyjemności jak widok uśmiechającej się osoby obdarowanej kwiatami. Od kwietnia 2017 prowadzę kwiaciarnię stacjonarną i internetową. Oprócz klasycznych bukietów na każdą okazje, tworzymy bukiety a’la Madlen oraz naturalne dekoracje dla domu. Realizujemy piękne projekty Ślubne, a także organizujemy warsztaty. To wszystko w centrum Katowic! Zwracamy szczególną uwagę na wysoką jakość kwiatów, aby zawsze były świeże i oryginalne. Natomiast równie ważna jest pielęgnacja domowa, wtedy bukiety będą cieszyły oko na dłużej. Poniżej przygotowałam kilka wskazówek jak zadbać o kwiaty w domu:

1. Przycinaj końcówki łodyg
Należy zrobić to zaraz po przyniesieniu kwiatów do domu i przed włożeniem do wazonu. Pędy przytnij pod kątem 45 stopni na ok. 1 cm ostrym narzędziem, które nie poszarpie łodygi, a powierzchnia cięcia będzie gładka.

2. Usuwaj liście z dolnej części łodyg
Liście zanurzone w wodzie zaczną gnić i spowodują wytwarzanie się szkodliwych dla kwiatów związków, które skrócą żywotność bukietu.

3. Dostarczaj odpowiednią wodę
Woda powinna być letnia i wymieniana codziennie, aby ograniczyć rozwój bakterii i grzybów. Idealna będzie przegotowana, w przypadku róż-zimna.

4. Czysty wazon
Za każdym razem, gdy wymieniamy wodę powinniśmy przemyć łodygi kwiatów i wazon. Łodygi nie mogą być brudne i lepkie, gdyż łatwiej wtedy gniją. Wazon powinien być odkażony, na jego ściankach nie powinno być widać żadnych pozostałości roślin.

5. Zastosuj odżywkę
Wytrzymałość bukietu może również poprawić specjalna odżywka do kwiatów ciętych, dostępna w większości kwiaciarni. Dostarczy ona roślinom niezbędnych substancji, a także oczyści wodę z bakterii. Pamiętaj, aby stosować ją zgodnie z instrukcją.

6. Odpowiednie stanowisko
Większość kwiatów ciętych nie przepada za ciepłym i pełnym słońca miejscem, a także za przeciągami. Znajdź takie, które będzie zacienione i chłodne. W okolicy nie powinny się znajdywać żadne owoce, gdyż wytwarzają one etylen, związek, który przyczynia się do szybszego więdnięcia.

7. Wybieraj kwiaty w pąkach
Doskonale wiemy, że kwiaty o rozwiniętych, pachnących pąkach prezentują się najlepiej. Jednak pamiętaj o tym, że te z zamkniętymi kwiatostanami zostaną z Tobą na dłużej.

8. Zaparzanie końcówek łodyg
Kwiaty o zdrewniałych łodygach np. hortensje, będą dłużej trwałe, jeśli po przycięciu zanurzymy je na 30 sekund we wrzątku, a następnie szybko włożymy do wazonu z wodą. Dzięki temu zabiegowi kwiaty będą pobierać więcej wody i dłużej zachowają świeżość.

Nasza propozycja najbardziej trwałych kwiatów do wazonu:

- anturium
- goździk
- orchidea
- margaretka
- eustoma
- lilia
- słonecznik
- strelicja
- limonium
- wax
- amarylis
- leukodendron
- protea

Zapraszam do odwiedzenia nas stacjonarnie i przez Internet:

Kwiaciarnia Madlen Flowers
ul. Francuska 59, 40-028 Katowice
Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 08:00 - 18:00
sobota 09:00 - 15:00

tel.: 577 974 279
strona: www.madlen.pl
Facebook: Madlen Flowers
Instagram: madlenflowers.katowice

Dodaj ogłoszenie