Tymczasem trzeba szykować się na utrudnienia. Od godz. 16:00 w piątek 27.12.2013 r. do godz. 04:00 w poniedziałek 30.12.2013 r. zawieszony zostanie ruch tramwajowy między pętlą przy Stadionie Śląskim a katowickim Rondem. W związku z tym tramwaje linii nr 6 będą kursować na trasie: Bytom Politechnika Śląska – Chorzów Stadion Śląski, tramwaje linii nr 19 na trasie: Stroszek Zajezdnia – Chorzów Stadion Śląski, a linia 33 zostanie zawieszona do godz. 24:00 w nocy z niedzieli na poniedziałek 29/30.12.2013 r.
Dodatkowo wznowiona zostanie linia 46 jeżdżąca na trasie Brynów Pęta – Koszuta Pętla Słoneczna (do godz. 24:00 w nocy z niedzieli na poniedziałek 29/30.12.2013 r.), zaś tramwaje linii 7 i 11 kursy zjazdowe i wyjazdowe będą realizować trasą przez pl. Wolności i Chorzów Batory.
Zamiast tramwajów na trasie Katowice – Chorzów pojadą autobusy zastępcze linii T-19, które będą kursowały co 10 min od godziny 14:30 w piątek 27 grudnia obsługując trasę: Katowice Rynek – Mickiewicza – Sokolska (z powrotem: rondo Ziętka – al. Korfantego) – Chorzowska – (Chorzów) Katowicka – Parkowa – Chorzów Stadion Śląski.
Zmiany spowodowane są finałem modernizacji torowiska wzdłuż Parku Śląskiego. W pierwszym etapie przebudowano tory na odcinku Stadion Śląski – wejście główne do parku, w drugim między wejściem głównym a Śląskim Ogrodem Zoologicznym. Wykonawca robót – firma Skanska – zbudował nowy tor bliżej parku, zlikwidował natomiast ten przy ulicy Chorzowskiej.
. - Wprawdzie wykonawcy zostało jeszcze kilka zadań do dokończenia - w tym budowa peronu przy wejściu głównym do parku - ale od poniedziałku będzie możliwe wznowienie ruchu na całym odcinku po dwóch torach - mówi rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada.
Linia T19, przystanki
Katowice Rynek – Katowice Sokolska (tylko w kierunku Chorzowa – stanowisko jak dla linii nr 6) – Katowice Chorzowska (tylko w kierunku Rynku) – Dąb Huta Baildon – Dąb Kościół – WPKiW Wesołe Miasteczko (stanowiska tymczasowe) – WPKiW Śląski Ogród Zoologiczny – WPKiW Wejście Główne (stanowiska tymczasowe) – Chorzów Stadion Śląski (stanowiska tymczasowe na ul. Parkowej).
Dodatkowo linie autobusowe nr 820, 830 i 840 w obydwu kierunkach jazdy obsługiwać będą przystanki: Chorzów AKS oraz Dąb Huta Baildon.
Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?