MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nowy szef Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Śląskim garnizonem będzie zarządzał insp. Mariusz Krzystyniak

Aleksandra Wielgosz
Aleksandra Wielgosz
Nowym Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach został insp. Mariusz Krzystyniak, który wcześniej piastował stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.
Nowym Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach został insp. Mariusz Krzystyniak, który wcześniej piastował stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Aleksandra Wielgosz
21 czerwca w sali bankietowej Kasyna w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się uroczystość z okazji objęcia stanowiska Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach przez inspektora Mariusza Krzystyniaka, który w ostatnim czasie pełnił funkcję szefa łódzkiego garnizonu.

Zobacz zdjęcia - kliknij TUTAJ.

Uroczysta zbiórka odbyła się zgodnie z policyjnym ceremoniałem. Rozpoczęła się od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości oraz wprowadzenia sztandaru Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Po powitaniu przybyłych gości, wśród których byli m.in. Marcin Krupa, prezydent Katowic oraz Rafał Adamczyk, członek zarządu Województwa Śląskiego, poinformowano o powołaniu na stanowisko komendanta wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Mariusza Krzystyniaka, który przywitał się ze sztandarem.

Śląski garnizon jest doskonale znany nowemu komendantowi, który przez większość swojego zawodowego życia był związany z województwem śląskim. Mariusz Krzystyniak swoją drogę zawodową rozpoczął 16 września 1991 roku pełniąc służbę w III Komisariacie Policji KRP Bytom. Następnie objął stanowisko specjalisty Wydziału Kryminalnego KMP w Bytomiu, Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach, Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego KWP w Katowicach, Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu tej samej jednostki i eksperta Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu KWP Katowice. Później przychodziły kolejne sukcesy i awanse na stanowiska kierownicze.

W 2012 roku został zastępcą Naczelnika Wydziału Kryminalnego KWP Katowice. 17 maja 2016 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. A od kwietnia 2021 r. pełnił służbę na stanowisku pierwszego zastępcy komendanta wojewódzkiego Policji w Katowicach. W styczniu 2024 roku inspektor Krzystyniak objął obowiązki komendanta wojewódzkiego łódzkiego garnizonu.

- Deklaruję, że nie ustąpię w działaniach, by bezpieczeństwo w województwie było przynajmniej na takim poziomie jakim jest w dzisiaj, a trzeba powiedzieć, że jest na bardzo wysokim poziomie - mówił nowo powołany komendant, Mariusz Krzystyniak.

Nowy komendant bardzo dobrze ocenia dotychczasową pracę śląskiego garnizonu. Jak twierdzi ma zamiar dalej kontynuować dzieło swojego poprzednika.

- W województwie śląskim dzieje się dużo i dużo wyzwań przed nami. Żyjemy w niespokojnych czasach i będziemy się wszyscy, wspólnie starać, aby zapewnić bezpieczeństwo naszych obywateli i tych osób, które przybywają do naszego regionu - dodawał Mariusz Krzystyniak.

Filarem pracy Policji w województwie ma być przede wszystkim wzorowa współpraca z innymi służbami. Wszystko po to, by mieszkańcy i przybywający do województwa turyści i goście mogli czuć się bezpiecznie.

- Śląski garnizon od wielu, wielu lat bardzo owocnie współpracuje z samorządem każdego szczebla, czy to wojewódzkiego, czy lokalnego. Ta współpraca zawsze układała się w sposób pozytywny i dbaliśmy o to, by wyzwania, które stały przed nami, jak również przed społeczeństwem Śląska, były realizowane w sposób właściwy, po to aby zachować spokój i zadbać o ład, bezpieczeństwo i porządek publiczny na terenie śląskiego garnizonu - mówił nowo powołany komendant, Mariusz Krzystyniak.

Pożegnanie poprzedniego komendanta - awans insp. Tomasza Michułki

Komendant Tomasz Michułka do 20 czerwca pełnił funkcję komendanta śląskiej jednostki. Teraz obejmie stanowisko Zastępcy Komendanta Głównego Policji.

- To był dla mnie wyjątkowy czas. Chciałbym Wam podziękować za to, że przyjęliście mnie tutaj przyjaźnie, że mnie wspieraliście, że mogłem na Was liczyć. Na Śląsku jest wszystko w jak najlepszym porządku. Ludzie są pracowici, zaangażowani, oddani służbie. I taki obraz śląskiego garnizonu pozostanie w mojej pamięci - mówił odchodzący komendant, Tomasz Michułka.

O dobrej współpracy z odchodzącym komendantem mówił m.in. prezydent Katowic, który zwracał uwagę na duże zaangażowanie w sprawy regionu i ciągłej gotowości wprowadzania nowych, dobrych rozwiązań.

- Muszę powiedzieć, że pan komendant mnie ujął swoją skutecznością i chęcią współpracy, bo już w pierwszych dniach swojej służby na terenie śląskim odwiedził urząd miasta, gdzie spotkał się ze mną i odbyliśmy rozmowę o wyzwaniach i różnych sprawach, które moglibyśmy realizować - mówił Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Jak dodawał prezydent Krupa, niezwykle cieszy fakt, że śląskim garnizonem zarządzają osoby z dużymi kompetencjami i doświadczeniem.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto