Polecamy

KIEROWCY TIRÓW NIE MUSZĄ STOSOWAĆ KWARANTANNY © Aleksander Król
[2/20]

KIEROWCY TIRÓW NIE MUSZĄ STOSOWAĆ KWARANTANNY

Obowiązku kwarantanny w przypadku przekraczania granicy nie stosuje się w ramach wykonywania czynności zawodowych przez:
kierowców wykonujących przewóz drogowy w ramach międzynarodowego transportu drogowego lub międzynarodowego transportu kombinowanego.

Obowiązku kwarantanny nie mają też kierowcy wykonujący przewóz drogowy pojazdami samochodowymi lub zespołami pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony w transporcie drogowym rzeczy oraz niezarobkowym przewozie drogo-wym rzeczy.

Przepis nie obowiązuje też kierowców wykonujących przewóz drogowy pojazdami samochodowymi przeznaczonymi konstrukcyjnie do przewozu powyżej 7 i nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą w zarobkowym międzynarodowym transporcie drogowym osób.

Czytaj dalej na kolejnej stronie. Kliknij NASTEPNE lub przesuń w PRAWO>>>


Koronawirus w woj. śląskim. Od soboty 27 lutego, do 14 marca obowiązują nowe zakazy i nakazy w związku z zachorowaniami na COVID19. Wśród zmian w obostrzeniach są m.in. bardziej restrykcyjne zasady przekraczania granic i nowe zasady zasłaniania ust i nosa.

Najnowsze wiadomości

reklama