MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Niebiesko-żółty Rynek w Katowicach. Akcja „Independence In My Heart”. Zobacz ZDJĘCIA. Solidaryzujemy się z Ukrainą i jej walką o wolność

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
W środę 24 sierpnia, w Dniu Niepodległości Ukrainy, po południu rynek wypełnił się barwami niebiesko-żółtymi. Katowice, jako jedno z kilku miast w Polsce oraz kilkudziesięciu na świecie, przyłączyło się do akcji „Independence In My Heart”.

- Akcja “Niepodległość w moim sercu” będzie akcją kolorową, piękną i emocjonalną – tak zapowiadali to wydarzenie jej organizatorzy. I tak faktycznie było. Uczestniczący w tym wydarzeniu od godziny 18 mieszkańcy Katowic oraz goście z okolicznych miast wystąpili w ubiorach w kolorach flagi Ukrainy i tradycyjnej ukraińskiej odzieży. Nie zabrakło również ukraińskich flag.

Każdy otrzymał także niebiesko-żółte papierowe serduszka z napisem „Independence In My Heart”. Pojawiły się również przygotowane specjalnie na tę okazję grafiki oraz plakaty.

- Po to, by przypomnieć wszystkim, że wolność Ukrainy to nasza wolność – podkreślają organizatorzy akcji.

Zabrzmiał także alarm powietrzny, a po nim nastąpiła chwila ciszy, aby upamiętnić tych, którzy stracili życie w walce o wolność Ukrainy i tych, których zamordował rosyjski agresor.

Akcja „Independence In My Heart” została również zorganizowana w całej Europie, USA, Azji czy Australii.

Warsztaty malarskie i gra terenowa

W środę 24 sierpnia Konsulat Honorowy Ukrainy w Katowicach zaprosił też na wspólne obchody Dnia Niepodległości Ukrainy. W tym szczególnym dniu zorganizowane zostały bezpłatne warsztaty malarskie. Tematyką warsztatów była symbolika patriotyczna.

W najbliższą sobotę 27 sierpnia Konsulat Honorowy Ukrainy zaprasza natomiast aktywnych mieszkańców i gości do udziału w krajoznawczej grze terenowej, która zorganizowana zostanie z okazji obchodów Dnia Niepodległości Ukrainy. Przedsięwzięcie to ma przybliżyć historię tych dwóch państw oraz pozwolić na poznanie miast partnerskich. 27 sierpnia о godz. 12 w Punkcie Informacyjny dla Cudzoziemców rozpocznie się wydarzenie pod nazwą „Wspólną drogą”. Gra terenowa połączy wiedzę i zabawę na świeżym powietrzu.

Do udziału w grze organizatorzy zapraszają zespoły liczące od 4 do 6 osób w wieku od 16 lat (dzieci poniżej 16 roku życia muszą być z jednym z opiekunów). Ważne jest, aby zespoły były jednolite językowo (ukraińskojęzyczne, polskojęzyczne)
Zapisy odbywają się za pośrednictwem formularza na stronie: ukraina.katowice.pl.

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Niebiesko-żółty Rynek w Katowicach. Akcja „Independence In M...

od 16 lat
Wideo

Ceny warzyw i owoców w maju

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto