Naprzód Janów - Unia Oświęcim 4:7

Jacek Sroka
Hokeiści Naprzodu (białe koszulki) w meczu z Unią przespali  pierwszą tercję
Hokeiści Naprzodu (białe koszulki) w meczu z Unią przespali pierwszą tercję fot. Arkadiusz Gola
W swoim inauguracyjnym meczu w tym sezonie Polskiej Ligi Hokejowej Naprzód przegrał z Unią. Widzowie w Katowicach mogli to spotkanie zobaczyć za darmo i w niedzielny wieczór na trybunach "Jantoru" zasiadło blisko tysiąc osób.

Pojedynek miał dziwny przebieg, bo obie drużyny zdobywały gole seriami. Oświęcimianie potrzebowali niespełna dwóch minut, aby trzy razy umieścić krążek w bramce gospodarzy.

Naprzód obudził się dopiero w II tercji, w której doprowadził do wyrównania (jedną z bramek strzelił pozyskany z GKS Tychy obrońca Michał Krokosz). Kiedy na początku ostatniej odsłony janowianie wyszli na prowadzenie trener Unii Ladislav Spiszak zmienił słabo broniącego Krzysztofa Zborowskiego. Jego następca Przemysław Witek spisywał się znacznie lepiej, a Wojciech Wojtarowicz i Łukasz Sękowski wzmocnili siłę ataku i przechylili szalę zwycięstwa na korzyść oświęcimian.

Zagłębie nie pojechało na mecz do Krynicy, bo nie miało wystarczającej liczby hokeistów.

Ekstraliga - 2. kolejka

Naprzód Janów - Aksam Unia Oświęcim 4:7 (0:3, 3:0, 1:4) 0:1 Adrian Kowalówka (6), 0:2 Robert Krajci (6), 0:3 Robert Krajci (8), 1:3 Michał Krokosz (24), 2:3 Marian Kacir (29), 3:3 Marek Pohl (39), 4:3 Marian Kacir (41), 4:4 Wojciech Stachura (45), 4:5 Wojciech Wojtarowicz (46), 4:6 Łukasz Sękowski (47), 4:7 Waldemar Klisiak (48).

MMKS Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 3:2 (1:1, 2:0, 0:1) 0:1 Richard Bordowski (3), 1:1 Kasper Bryniczka (9), 2:1 Damian Kapica (31), 3:1 Marcin Kolusz (36), 3:2 Petr Lipina (45).

Cracovia - GKS Tychy 1:0 po karnych (0:0, 0:0, 0:0, 0:0) karne 1:0 karny David Kostuch

KH Sanok - Stoczniowiec Gdańsk 3:2 po dogrywce (0:1, 2:1, 0:0, 1:0).

1. Unia Oświęcim 2 6 9-5

2. Cracovia 2 5 7-0

3. KH Sanok 2 5 10-6

4. MMKS Nowy Targ 2 3 3-8

5. Stoczniowiec 1 1 2-3

6. GKS Tychy 1 1 0-1

7. JKH Jastrzębie 2 0 3-5