MKS Kluczbork - GKS Katowice 3:0

Rafał Musioł
Ostatnie występy piłkarzy GKS Katowice przypominają niedawną katastrofę platformy wiertniczej w Zatoce Meksykańskiej - nie widać skutków prowadzonych akcji ratowniczych. Pomimo zmiany trenera i kilku transferów dokonanych w minionym tygodniu drużyna z Bukowej znów poniosła klęskę, śrubując do dwunastu bilans kolejnych ligowych spotkań bez zwycięstwa.

Szkoleniowiec Wojciech Stawowy posłał do boju trzech nowych zawodników i był to nie tylko ryzykowny, ale i nieudany eksperyment. Tomasz Sokołowski, Janusz Dziedzic i Michał Zieliński zaznaczyli swoją obecność nie golami, a żółtymi kartkami, przy czym dwóch pierwszych w czasie gry narzekało na skurcze, a trzeci opuścił murawę po pierwszej połowie. Przerwa w grze, jaką mieli ostatnio, była wyraźnie widoczna.

Swój udział w porażce mają jednak także ich koledzy, ze szczególnym uwzględnieniem przeżywającego drastyczne załamanie formy Jacka Gorczycy. Pierwszy gol w tym meczu powinien skutkować dla bramkarza katowiczan przymusowym urlopem - uderzoną z rzutu wolnego piłkę próbował łapać , ale w efekcie odbiła się od jego rąk i znalazła tuż obok lewej nogi. Gorczyca szukał jej jednak po swojej prawej stronie, więc Kamil Nitkiewicz tylko dopełnił formalności. Dwa kolejne trafienia to z kolei "zasługa" dziurawej jak sito defensywy GKS - jej średnia straconych goli wynosi w tym sezonie 2,3 na mecz.

MKS Kluczbork - GKS Katowice 3:0 (1:0)

Bramki 1:0 Kamil Nitkiewicz (29), 2:0 Rafał Wodniok (55), 3:0 Patryk Tuszyński (87)