Mickiewicz Katowice 89:76 Big Star Tychy

tomasz kuczyński
Krzysztof Wosz z Mickiewicza kontra Paweł Olczak (z piłką)./arkadiusz gola

Wczoraj w małej hali katowickiego Spodka doszło do sporej niespodzianki, ponieważ koszykarze Mickiewicza, zajmujący przedostatnie miejsce w drugoligowej tabeli, pokonali Big Star Tychy, który przed tym meczem był trzeci. W derbowym spotkaniu nie brakowało nerwowych momentów, a wszystko zaczęło się... od sędziego z Poznania.

Miejscowi działacze nerwowo oczekiwali na przybycie arbitra, który jadąc ze swego miasta natknął się w Tarnowskich Górach na korek z powodu wypadku samochodowego. Mecz rozpoczął się więc piętnaście minut później. Potem nerwy puściły zawodnikom gości, kiedy sędziowie w końcówce drugiej kwarty odgwizdali błąd kroków Pawłowi Olczakowi, już przymierzającemu się do efektownej paki. Trener Edward Feith musiał przeganiać swych podopiecznych, ostro nacierających na sędziów, choć sam wcześniej też zdecydowanie protestował.

Na tym nie skończyły się emocje. Damian Pruksa z drużyny Big Stara został ukarany przewinieniem technicznym, kiedy ze złością rzucił piłkę do... bramki ustawionej za koszem. Mało tego! Krzysztof Woźniak i Olczak byli bliscy rękoczynów, jednak ich koledzy i sędziowie wkroczyli do akcji, rozdzielając krewkich zawodników. Za uderzanie łokciem Olczak był ukarany przewinieniem, a Woźniak sprawdzał jego odporność ostentacyjnie klaszcząc przed nosem rywala.
Pod względem sportowym też było ciekawie. Gospodarze przechylili szalę wygranej w ostatniej kwarcie, a jednym z bohaterów okazał się Michał Goj, który pozbierał się po groźnie wyglądającej kontuzji, trafiając bardzo ważną ,trójkę" na 71:64.

*

*

*

AZS AWF Mickiewicz Katowice - Big Star
Tychy 89:76 (28:25, 13:13, 18:21, 30:17)
Mickiewicz: Lepczyński 22 (2x3), Goj 19 (4), Kornas 17, Wosz 8, Wojnowski 0 oraz Woźniak 9, Kosmowski i Urbańczyk po 6, Jankowski 2;

Big Star: Jaremko 21 (3), Olczak 11 (1), Rojek 8 (1), Broda 8, D. Pruksa 5 (1) oraz Bzdyra 16 (1), Feith 4, Firlej 2, Ł. Kaczmarski 1.

Pozostałe wyniki XVIII kolejki:
MOSiR Bobry Zabrze - Zagłębie Sosnowiec 90:79, MCKS Czeladź - Sokół Łańcut 71:81, Lafarge Kielce - MMKS Dąbrowa Górnicza 81:71, Piotrcovia - Pogoń Prudnik 63:65, Pogoń Puławy - Znicz Jarosław 79:84, Polonia Przemyśl - Start II Lublin 84:78.
W tabeli prowadzą Znicz i Sokół po 30 punktów. Big Star jest czwarty - 28 pkt., Bobry są piąte - 26, Zagłębie ósme, Dąbrowa Górnicza dziewiąta - po 25. Czeladź zajmuje jedenaste miejsce - 23, a Mickiewicz czternaste - 20.