Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Miasto Ogrodów wypowiedziało Almie najem Hali Parkowej. Co stanie ze słynną halą?

Justyna Przybytek
Hala Parkowa w Katowicach
Hala Parkowa w Katowicach DN
Instytucja Kultury Katowice Miasto Ogrodów, właściciel Hali Parkowej w Katowicach, wypowiedziała umowę najmu delikatesom Alma. Wypowiedzenie jest w trybie natychmiastowym. Powodem są zaległości czynszowe.

- Potwierdzam, że wypowiedzieliśmy umowę najmu Hali Parkowej w trybie natychmiastowym – mówi Łukasz Kałębasiak, rzecznik prasowy instytucji kultury Katowice Miasto Ogrodów. Jak dodaje instytucja przed 30 dniami wysłała do sieci Alma pismo wzywające do zapłaty zaległego czynszu, w którym jej przedstawiciele ostrzegali, że jeśli zaległości nie zostaną uregulowane, umowa najmu zostanie wypowiedziana. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zaległości wynoszą ponad 300 tys. zł.

Jak zostanie zagospodarowana Hala Parkowa, gdy opuści ją Alma? - Obecnie prowadzimy rozmowy z potencjalnymi nowymi najemcami. Oczywiście decyzja w tej sprawie zostanie podjęta po konsultacjach z Urzędem Miasta – dodaje Kałębasiak.

Temat podjął jeszcze w listopadzie Krzysztof Pieczyński, katowicki radny. - Proponuję powrócić do pierwotnego zagospodarowania tego miejsca a mianowicie stworzenie zadaszonego Targowiska Miejskiego. Oczywiście na myśli tu mam targowisko z prawdziwego zdarzenia, jakimi często chwalą się europejskie miasta. Wiele miast starego kontynentu jako element turystyczny promuje właśnie targowiska. Wystarczy tutaj wymienić takie targi jak: Naschmarkt (Wiedeń), Cours Saleya (Nicea) czy La Boqueria (Barcelona) – napisał Pieczyński w interpelacji do władz Katowic.

Hala Parkowa przy ulicy Kościuszki została oddana do użytku w 1953 roku. Powstała z przeznaczeniem na imprezy sportowe i „zebrania masowe”. Jej konstrukcja oparta jest na 12 słupach żelbetowych wysokich na osiem metrów. Pierwotnie budynek mieścił hol z kasami, foyer z szatniami, widownię z 3200 miejscami oraz estradę. W październiku 1953 r. w hali debiutował Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. Regularnie odbywały się tu też walki bokserskie, czy koncerty, z czasem hala pełniła też rolę atelier filmowego. Występowali tu m.in. Paul Anka, Josephine Baker, The Animals,

W późniejszym czasie w hali swoje siedziby miały instytucje kultury, w tym Estrada Śląska. W ostatnich latach salę widowiskową zamieniono na supermarket, jej najemcami były sieci handlowe, kolejno Billa, Elea i Alma.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto