Mecz GKS Katowice - Stal Nysa. Szok po pierwszym secie, ale potem GieKSa uporała się z ostatnią drużyną w tabeli. ZDJĘCIA i WYNIK

Tomasz Kuczyński
19.02.2022. PlusLiga: GKS Katowice - Stal Nysa.

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
19.02.2022. PlusLiga: GKS Katowice - Stal Nysa. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
W sobotę 19.02.2022 r. w meczu 21. kolejki PlusLigi GKS Katowice grał w hali w Szopienicach ze Stalą Nysa. GieKSa niespodziewanie przegrała pierwszego seta do 13, ale potem przełamała opór ostatniej drużyny w tabeli. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na meczu siatkarskiej GieKSy.

Drużyna trenera Grzegorza Słabego walczy o historyczny awans do play off. W poniedziałek zdobyła trzy cenne punkty w Radomiu z Czarnymi, wygrywając 3:0. W sobotę GKS Katowice był murowanym faworytem spotkania ze Stalą Nysa.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu PlusLigi GKS Katowice - Stal Nysa, 19.02.2022 r.

Przed meczem okolicznościową koszulkę z numerem 100 odebrał Bartosz Mariański. Libero ma na koncie sto meczów w PlusLidze w barwach GKS-u Katowice.

Kibice w hali w Szopienicach przecierali oczy ze zdumienia, bo GieKSa przegrała pierwszego seta, zdobywając zaledwie 13 punktów. Fani Stali obecni na trybunach mieli powody do zadowolenia.

GKS doprowadził do remisu w setach i wydawało się, że mecz pójdzie już „z górki”. Jednak trzecia partia była bardzo zacięta i o wszystkim zdecydowała gra na przewagi. Ostatni punkt zdobył Jakub Jarosz.

W czwartym secie katowiczanie przegrywali 3:5, jednak tym razem już nie mieli ochoty na nerwową końcówkę. Jarosz strzelał asami i było 11:6. Wprawdzie mieliśmy jeszcze 11:8, później 20:18, jednak końcówka należała do GieKSy.

MVP meczu: Micah Ma'a.

GKS Katowice - Stal Nysa 3:1 (13:25, 25:20, 29:27, 25:20)

GKS Katowice: Quiroga, Ma'a, Kania, Rousseaux, Jarosz, Hain, Mariański (libero) oraz Nowosielski, Szymański, Kogut, Domagała.

Stal: Komenda, Zajder, El Graoui, Kwasowski, Ben Tara, M'Baye, Dembiec (libero) oraz Szwaradzki, Szczurek, Dębski.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0