Mecz GKS Katowice - Jastrzębski Węgiel. Tłum fanów na śląskich derbach PlusLigi zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
W meczu. 5. kolejki PlusLigi siatkarzy GKS Katowice przegrał 11 listopada z Jastrzębskim Węglem 1:3. Mistrzowie Polski byli lepsi w śląskich derbach i odnieśli piąte zwycięstwo w lidze, a katowiczanie wciąż czekają na pierwszą wygraną w tym sezonie. Zobaczcie zdjęcia kibiców obu drużyn i meczu GKS Katowice - Jastrzębski Węgiel.

GKS Katowice - Jastrzębski Węgiel: Tłum fanów na śląskich derbach PlusLigi

Śląskie derby w PlusLidze zakończyły się zwycięstwem Jastrzębskiego Węgla. Mistrz Polski pokonał w hali w Szopienicach GKS Katowice 3:1 i umocnił się na czele tabeli.

Dla siatkarzy z Jastrzębia-Zdroju była to piąta z rzędu ligowa wygrana. Katowiczanie wspierani w sobotnie świąteczne popołudnie przez bardzo liczną publiczność, wciąż czekają na pierwszy triumf w tym sezonie.

W pierwszym secie goście wręcz zdeklasowali drużynę GKS. Jastrzębianie szybko objęli prowadzenie 9:1. Później po korzystnej dla nich wideoweryfikacji podopieczni trenera Marcelo Mendeza na tablicy wyników widniał wynik 15:3. Nie do zatrzymania były nowe nabytki mistrzów Polski: kanadyjski atakujący Ryan Sclater i środkowy Norbert Huber. Ostatecznie Jastrzębski Węgiel wygrał tę partię 25:14.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GKS KATOWICE - JASTRZĘBSKI WĘGIEL

Drugi set był znacznie bardziej zacięty. Wprawdzie katowiczanom długo nie potrafili wyjść w nim na prowadzenie, ale przewaga jastrzębian wynosiła tylko kilka punktów. Grę gospodarzy ciągnęli Marcin Waliński oraz Jakub Szymański i to głównie dzięki tej dwójce pozostawali oni w grze doprowadzając do remisu. W końcówce najpierw Waliński po raz pierwszy wyprowadził GieKSę na prowadzenie 24:23, a później dotknięcie siatki przez gracza mistrza Polski sprawiło, że set padł łupem drużyny trenera Grzegorza Słabego.

W trzecim secie wyrównana walka trwała do stanu 19:18 dla gospodarzy. Później jednak cztery punkty z rzędu zdobyli jastrzębianie odskakując na 22:19 i utrzymali trzypunktową przewagę do końca seta, który skutecznym atakiem zakończył środkowy Moustapha M'Baye.

Czwarta partia toczyła się przez cała czas przy niewielkiej przewadze jastrzębian. Dobrą robotę na parkiecie wykonywał Tomasz Fornal, który w sumie zdobył 18 pkt. Przyjmujący mistrzów Polski został wybrany MVP spotkania, a goście wygrali ostatniego seta 25:

Śląskie derby w hali w Szopienicach oglądało 1351 kibiców i dawno w tym obiekcie na meczu siatkarzy nie widziano takich tłumów. Zdecydowana większość fanów dopingowała katowiczan, którzy mogli dojechać na to spotkanie bezpłatnym autobusem z centrum miasta. Na widowni pojawiła się też zorganizowana grupa sympatyków Jastrzębskiego Węgla licząca 54 osoby. Wiele osób z Jastrzębia i okolic przyjechało jednak do stolicy Górnego Śląska indywidualnie.

GKS Katowice - Jastrzębski Węgiel 1:3 (14:25, 25:23, 22:25, 22:25 )

GKS Katowice Szymański, Jarosz, Usowicz, Krulicki, Kozub, Vasina, Mariański (libero) oraz Fenoszyn, Mielczarek, Waliński, Domagała.

Jastrzębski Węgiel M'Baye, Fornal, Sclater, Toniutti, Huber, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Patry, Skruders, Sedlacek.

Mecz GKS Katowice - Jastrzębski Węgiel. Tłum fanów na śląski...