Mecz GKS Katowice - GKS Jastrzębie 0:1 [ZDJĘCIA kibiców, 25 sierpnia 2018]

R. Musioł
Tak kibicowano na meczu GKS Katowice - GKS Jastrzębie w sobotę 25 sierpnia 2018
Tak kibicowano na meczu GKS Katowice - GKS Jastrzębie w sobotę 25 sierpnia 2018 Lucyna Nenow
Tak wyglądały trybuny podczas pierwszoligowych derbów GKS Katowice - GKS Jastrzębie. Zobaczcie zdjęcia kibiców...

Zobacz więcej zdjeć z meczu, kliknij tutaj:
GKS Katowice - GKS Jastrzębie 0:1 [ZDJĘCIA]. Lekcja od beniaminka i zadyma na trybunach

Zespoły GKS Katowice i GKS Jastrzębie zmierzyły się ze sobą po raz pierwszy od blisko dziesięciu lat. Poprzednie konfrontacje również miały miejsce w 1. lidze. Ostatnie spotkanie na Bukowej zakończyło się zadymą i walkowerem dla gości.

Tym razem stadion w Katowicach otaczały duże siły policyjne. Na trybunach od początku nie szczędzono sobie złośliwości, a atmosfera była gorąca. Derby przyciągnęły sporo kibiców, wypełnił się także sektor gości.

Fani gospodarzy przed meczem wywiesili tajemniczy transparent "HZB, PNG, TG'99, GRR", który wyrażał sojusz kibiców GKS, Banika Ostrawa, zabrzańskiej Torcidy i ROW Rybnik.

Trener Jacek Paszulewicz po raz pierwszy wystawił do gry Jakuba Wawrzyniaka, w pierwszym składzie katowiczan zadebiutowali Arkadiusz Woźniak i David Anon.

Mecz prowadził Tomasz Marciniak, brat eksportowego polskiego arbitra, Szymona.

Po godzinie gry przerwał mecz na kilka minut. Najpierw pirotechnikę odpalili fani z Blaszoka, potem zapłonęły szaliki na płocie sektora gości, aż wreszcie jastrzębianie podjęli próby sforsowania ogrodzenia, a w kierunku ochroniarzy z Blaszoka poleciały kije od flag.