Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koszt pobytu na izbie wytrzeźwień w Śląskiem. Nie chcesz tam trafić... Ceny wyższe niż w hotelu! Pobyt tam uderza w portfel!

Monika Jaracz-Świerczyńska
Monika Jaracz-Świerczyńska
Ceny pobytu w izbach wytrzeźwień są wyższe niż w hotelach! Sprawdziliśmy, ile kosztują usługi w tego typu miejscach, znajdujących się w dziewięciu miastach województwa śląskiego. Okazuje się, że w przypadku pięciu z nich za pobyt w tamtejszych izbach wytrzeźwień trzeba zapłacić więcej niż za nocleg w miejscowych hotelach – trzygwiazdkowych lub czterogwiazdkowych. Sprawdź, ile obecnie kosztują usługi w izbach wytrzeźwień w województwie śląski - inech to będzie weekendowa przestroga!

KLIKNIJ TUTAJ i zobacz, ile kosztuje pobyt na izbie wytrzeźwień w regionie!

Hotel i izba wytrzeźwień niewiele mają ze sobą wspólnego. Jak się jednak okazuje, pobyt w tych miejscach może kosztować podobnie albo nawet więcej w przypadku tej drugiej placówki. Sprawdziliśmy ceny usług, obowiązujące obecnie w izbach wytrzeźwień, znajdujących się w dziewięciu miastach w naszym regionie.

Zobaczcie cenniki m.in. w Katowicach, Bytomiu, Sosnowcu, Częstochowie, Bielsku i innych miastach:

W trzech sprawdzonych ośrodkach koszty są większe w porównaniu z dobą hotelową, nieuwzględniającą śniadania. W dwóch pozostałych natomiast, nawet opcja z porannym posiłkiem w hotelu jest tańsza niż czas spędzony w izbach wytrzeźwień. W innych miastach pobyt w pokoju hotelowym okazał się jedynie kilkadziesiąt złotych drożny niż w izbie wytrzeźwień, chociaż nie brakuje też miejsc, w których różnice te są znacznie większe.

Opłaty za pobyt w izbach wytrzeźwień wzrosły

W dokumencie pod nazwą „Obwieszczenie ministra zdrowia z dnia 31 stycznia 2024 roku w sprawie maksymalnej wysokości opłaty za pobyt w izbie wytrzeźwień, placówce lub jednostce Policji, po waloryzacji” została podana możliwie najwyższa kwota za czas spędzony w tego typu miejscach. Cena pobytu w izbach wytrzeźwień wzrosła, ale nie może ona wynosić więcej niż 437,81 złotych. Ostateczny próg, nieprzekraczający tej stawki ustalają jednak poszczególne gminy.

W związku z tym w niektórych miastach w Śląskiem poinformowano nas, że kwoty w tamtejszych izbach wytrzeźwień nie wzrosły i póki co placówki podtrzymują ceny sprzed lat. Nie zaprzeczono jednak, że może się to zmienić w najbliższym czasie. Dotyczy to ośrodków, mieszczących się w Częstochowie, Gliwicach oraz Katowicach. Stawki wzrosły natomiast w przypadku placówek w Bielsku-Białej, Bytomiu, Chorzowie, Rudzie Śląskiej, Sosnowcu i Zabrzu. Niejednokrotnie potwierdzono jednak, że ceny te podniesiono już w zeszłym roku.

W zamieszczonej galerii prezentujemy ceny pobytu w izbach wytrzeźwień, mieszczących się w dziewięciu miastach na terenie województwa śląskiego. Równocześnie zestawiliśmy je z kosztami noclegu w pokojach jednoosobowych – lub dwuosobowych, jeśli hotel nie dysponuje jednoosobowymi – znajdujących się w hotelach trzygwiazdkowych i czterogwiazdkowych, w tych samych miastach. Ceny za wynajęcie pokoju hotelowego są aktualne na dzień 8 lutego 2024 roku.

Sprawdź, ile obecnie kosztują usługi w izbach wytrzeźwień w województwie śląskim!

Koszt pobytu na izbie wytrzeźwień w Śląskiem. Nie chcesz tam...

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto