Koszmarny mecz i gwizdy! Kibice GKS Katowice wściekli - zobacz ZDJĘCIA. Oberwało się piłkarzom i trenerowi

Rafał Musioł
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Arkadiusz Gola
SPORT. GKS Katowice rozegrała koszmarny mecz i przegrała z Odrą Opole na swoim boisku 0:2. Kibice niemiłosiernie, ale zasłużenie, wygwizdali zespół, a pod adresem trenera Rafała Góraka skandowali "pakuj walizki". Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Katowice - Odra Opole i kibiców, którzy go oglądali.

Zobacz zdjęcia - kliknij TUTAJ!

Kibice GKS Katowice wściekli po meczu z Odrą Opole

Zespół GKSKatowice po raz ostatni wygrał mecz 5 listopada, gdy na Bukowej pokonał Chojniczankę 3:0. Przez kolejne miesiące fani nie mogli doczekać się zdobycia przez ekipę Rafała Góraka trzech punktów, a wiosna 2023 w ogóle stanowi katastrofę - ostatnie miejsce w tabeli obejmującej spotkania od początku roku mówią same za siebie.

Przyjazd Odry Opole zdawał się stanowić niezłą okazję do zatrzymania tych liczników i przy okazji wypracowania nad strefą spadkową przewagi oznaczającej utrzymanie.
Tyle tylko, że Odra mecz na Bukowej traktowała jako okazję do wyrwania się nad kreskę i to ona już po sześciu minutach zrobiła krok w kierunku realizacji celu. Przy kompromitującym zachowaniu obrońców GieKSy dośrodkowana w pole karne piłka spadła tuż przed Borją Galanem i ten kopnął ją do siatki.

Kolejne bezbarwne minuty przerwało zdarzenie w polu karnym Odry. Mateusz Kamiński odbił piłkę ręką i arbiter podyktował rzut karny. Radość gospodarzy okazała się przedwczesna, bo VAR decyzję anulował. Wkrótce potem opolanie przeprowadzili akcję odwetową. Obrońcy znów zagrali jak amatorzy, dzięki czemu Maciej Makuszewski skorzystał z prezentu i z bliska podwyższył wynik.

- Hej Górak pakuj walizki! - zagrzmiały trybuny, dodając, że „GieKSa to my, a nie wy”, ale też podkreślając, że „pierwsza, druga, trzecia liga, to nieważne dla nas jest”.

Zdesperowany szkoleniowiec gospodarzy w szatni dokonał trzech zmian, ukierunkowując zespół na ofensywę. W tym czasie na murawie trwała feta dla hokeistów prezentujących trofeum dla mistrzów Polski.

- To jest ta GieKSa, piłkarze, to jest ta GieKSa! - skandowały trybuny.

Katowiczanie w drugiej połowie przejęli środek boiska, ale nie przekuwali tego na konkretne sytuacje podbramkowe. Odra broniła się konsekwentnie i dość spokojnie dotrwała do końca spotkania, którego ostatnim akordem była burza gwizdów z trybun.

GKS Katowice - Odra Opole 0:2 (0:2)