Kolarze przełajowi wracają do Katowic – Orlen Puchar Polski już w ten weekend

Materiał informacyjny Arena Pruszków
Najlepsi kolarze przełajowi ponownie staną na starcie zawodów rozgrywanych w Katowicach. Zawodnicy rywalizować będą w ramach Orlen Pucharu Polski pod patronatem Prezydenta Miasta Katowice.

Zmagania rozpoczną się o godzinie 10:00, a zakończą ceremonią dekoracji o 15:35. Na terenie Doliny Trzech Stawów startować będą wszystkie kategorie wiekowe – od najmłodszych żaków, aż po najstarszych mastersów. Kolarze będą rywalizować na trzy kilometrowej pętli. Każda kategoria pokona ją proporcjonalną ilość razy do wieku oraz umiejętności.

Trasa wiedzie po asfalcie, piasku, trawie oraz leśnych ścieżkach, do wytyczenia jej zaproszono zawodników z wieloletnim doświadczeniem. Runda jest kręta i wymagająca od zawodnika kondycji fizycznej jak i techniki. Zgodnie z wytycznymi nie zawiera ona jednak elementów niebezpiecznych.

Na starcie zawodów spodziewać się możemy czołówki krajowej. Do Katowic planuje zawitać obecny mistrz Polski – Marek Konwa, wicemistrz Polski – Patryk Kostecki obaj (UKS Krupiński Suszec/Konwa Bike), a także brązowy medalista ostatniego czempionatu - Bartosz Mikler (Victoria Accent Jarocin). Spodziewać się możemy także obecności mistrzyni kraju w tej specjalności - Zuzanny Krzystały (Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team). Swoją obecnością zaszczycą nas zawodnicy, którzy na co dzień rywalizują w kolarstwie szosowym jak - Dominika Włodarczyk (MAT Atom Deweloper Wrocław) oraz Adam Żuber (Mazowsze Serce Polski Team). Chęć startu zapowiedzieli także zawodnicy z Czech oraz Słowacji.

Patronat nad wyścigiem objął Prezydent Miasta Katowice.

Impreza jest częścią tegorocznych obchodów 100-lecia polskiego kolarstwa, których mecenasem jest PKN Orlen, a partnerami honorowymi Ministerstwo Sportu i Polski Komitet Olimpijski. Sponsorami obchodów są marki Weron, Prinzwear oraz Quest.

Materiał oryginalny: Kolarze przełajowi wracają do Katowic – Orlen Puchar Polski już w ten weekend - Dziennik Zachodni

Dodaj ogłoszenie