Klasa A/B - Katowice, Bytom

[email protected]
Klasa A: Już chyba tylko nagłe załamanie formy mogłoby odebrać piłkarzom Górnika 09 Mysłowice awans do okręgówki. W ostatniej kolejce pokonali 3:0 jednego z najgroźniejszych rywali, Lechię 06.

Klasa A:
Już chyba tylko nagłe załamanie formy mogłoby odebrać piłkarzom Górnika 09 Mysłowice awans do okręgówki. W ostatniej kolejce pokonali 3:0 jednego z najgroźniejszych rywali, Lechię 06. Na dodatek nieoczekiwanej porażki na własnym boisku doznał Ruchu II Chorzów i traci już osiem punktów do lidera.

W meczu Górnika 09 z Lechią gospodarze mieli wyraźną przewagę. Bramki strzelili jednak dopiero w drugiej połowie. Najpierw trafił Artur Wendreński, a potem Robert Stojak i Adrian Gajda.

Na dole tabeli trwa zacięta walka o uniknięcie degradacji. Punkt zdobyła ostatnia Podlesianka II, a także MK II Górnik Katowice. Zwycięstwo odniosła Sparta Katowice.

W bytomskiej klasie A trwa fatalna seria Orkanu Dąbrówka Wielka. Po rundzie jesiennej piekarzanie mieli siedem punktów przewagi nad Orłem Miedary. Po sobotniej porażce ze Spartą Tworóg Orkan spadł na drugie miejsce i traci do Orła dwa punkty. Dodajmy, że zwycięskiego gola dla Sparty zdobył Sebastian Sołtys. Aż osiem goli zobaczyli widzowie meczu pomiędzy Orłem i Czarnymi Kozłowa Góra. Miedarzanie wygrali aż 6:2 po dwóch golach Rafała Jaworka i jednym Arkadiusz Kołtona, Sebastiana Skrzypca, Krzysztofa Gruszczyńskiego i Łukasza Nowaka.

Kontaktu z czołówką nie traci Górnik Miechowice, który w derbach Bytomia pokonał Czarnych Sucha Góra 3:1. Do przerwy utrzymywał się remis 1:1, ale w drugiej połowie skuteczniejsi byli gospodarze. Wygraną zapewnili im Artur Szindler, Daniel Kapinos i Henryk Skrzypiec. Gole Adama Benjamina i Grzegorza Fischera dały zwycięstwo 2:1 Orłowi Białemu Brzeziny Śląskie nad Tarnowiczanką Stare Tarnowice.

Klasa B:
Po ostatniej kolejce katowickiej klasy B bardzo ciasno zrobiło się w czołówce tabeli. Swoje mecze wygrały Urania II Ruda Śląska, która wysoko pokonała ostatnią w tabeli Pogoń II Imielin oraz Jastrząb Bielszowice (3:0 z Pogonią Nowy Bytom).

Najciekawiej było w Katowicach, gdzie GKS podejmował lidera Naprzód Lipiny. W 7. minucie prowadzenie objęli gospodarze. Naprzód wyrównał, ale jeszcze do przerwy GKS zdobył drugiego gola. Goście po raz drugi w tym meczu doprowadzili do remisu, a potem strzelili kolejną bramkę. Katowiczanie doprowadzili do stanu 3:3 tuż przed końcem.

W grupie bytomskiej nadspodziewanie duże kłopoty z pokonaniem przedostatniej w tabeli Zgody Repty Śląskie miał lider, Rodło Górniki. Bytomianie wygrali 4:3 i utrzymali trzypunktową przewagę nad Orłem Bobrowniki, który wygrał 2:1 z Odrą II Miasteczko Śląskie. Największą niespodzianką była wygrana Przyszłości Nowe Chechło z walczącym o awans do klasy A ŁKS-em Łagiewniki. Przyszłość zwyciężyła 3:1 po bramkach Tomasza Moca (2) i Michała Dulskiego.

Aż osiem goli Nitron Krupski Młyn strzelił Olimpii Boruszowice. Hat-trickiem w barwach zwycięzców popisał się Mateusz Jaruszowiec.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny