Kibice GKS pod płotem. A Gieksa wygrywa z Flotą 2-1 [FOTO]

Andrzej Czekaj
GKS Katowice – Flota
GKS Katowice – Flota Marta Dziak
GKS Katowice – Flota: Bramki oglądaliśmy tylko przed przerwą, ale w drugiej odsłonie było kilka niezłych sytuacji. Ostatecznie GKS dowiózł minimalne zwycięstwo z ambitnie grającą Flotą. Na trybunach pustki (wojewoda zamknął obiekt w Katowicach na dwa spotkania), ale kibice na forum nawoływali do zbiórki przed stadionem. Część kibiców oglądała mecz pod płotem. ZDJĘCIA + WIDEO

GKS Katowice – Flota ONLINE, LIVE, NA ŻYWO:

Przeprowadzone w przerwie zimowej zmiany kadrowe w zespole GKS –u Katowice miały odmienić oblicze katowickiej drużyny i spowodować, że GKS systematycznie będzie piął się w górę ligowej tabeli. Miało to nastąpić już w meczu w Niecieczy. Niestety nie nastąpiło. Sympatyków „GIEKSY” spotkał spory zawód bowiem podopieczni trenera Artura Skowronka mimo przewagi w drugiej połowie tego meczu i wielu szans na strzelenie gola wracali do Katowic na tarczy. Co ciekawe kompletu punktów w tamtym spotkaniu GKS pozbawił… jego wychowanek Dawid Plizga.

Gospodarze muszą jak najszybciej zapomnieć o spotkaniu w Niecieczy i zacząć punktować bo ich przewaga nad strefą spadkową niebezpiecznie topnieje, obecnie wynosi sześc „oczek”. O komplet punktów może być dziś trudno, tym bardziej, że drużyna zagra z Flotą bez wsparcia swojego „dwunastego zawodnika”. Jest to efekt decyzji wojewody śląskiego Piotra Litwy, który zadecydował o zamknięciu stadionu dla sympatyków „GIEKSY” na dwa mecze w skutek zachowania kibiców podczas jesiennych derbów z GKS –em Tychy.

Drużyna ze Świnoujścia mimo problemów organizacyjno – finansowych udanie rozpoczęła piłkarskie zmagania w 2015 roku. „Wyspiarze” w poprzedniej serii gier niespodziewanie pokonali u siebie aspirującą do gry w T-Mobile Ekstraklasie Olimpię Grudziądz (1:0). Dodatkowo Flota jest niepokonana w lidze od dwóch spotkań i liczy na podtrzymanie tej passy w meczu z GKS-em.

Obie drużyny mierzyły się ze sobą do tej pory trzynastokrotnie. Bilans jest następujący: pięć zwycięstw GKS-u, tyle samo Floty, a trzy mecze kończyły się podziałem punktów. W meczu rozegranym jesienią na Wyspie Uznam górą byli katowiczanie, a jedyną bramkę zdobył Michał Stasiak.

W drużynie gospodarzy w tym meczu nie zobaczymy kontuzjowanych Krzysztofa Wołkowicza i Krzysztofa Bodzionego. Flota zagra w pełnym składzie.