Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Katowice: Koncert Józefa Skrzeka na Rynku pod hasłem Puls Ziemi [ZDJĘCIA]

LOTA
We wtorek, 29 września na katowickim rynku odbył się niezwykły koncert na cztery strony świata. Głównym bohaterem wydarzenia był Józef Skrzek, który przygotował muzyczną suitę zatytułowaną „Puls Ziemi” specjalnie na 150-lecie Katowic. Utwór wykonali wspólnie z nim m.in.: Natalia Sikora, Elżbieta Skrzek, Manuel Göttsching, Paul Lawler, Misha Ogorodov i SBB. Artyści wystąpili na olbrzymiej scenie, zaprojektowanej specjalnie na tę okazję przez architekta Tomasza Koniora.

Multiinstrumentalista i założyciel legendarnego zespołu SBB na wyjątkowym koncercie na cztery strony katowickiego Rynku. Na jubileusz 150-lecia Katowic Józef Skrzek przygotował muzyczną suitę zatytułowaną „Puls Ziemi”. To hołd oddany miastu, jego historii i mieszkańcom, ale także hymn wyrażający wiarę w jego przyszłość. Muzyka i scenografia przygotowana przez Matyldę Sałajewską ułożą się w wielkie, muzyczne widowisko.

- Muzyka popłynie z samego serca miasta, bo specjalna scena stanie na środku katowickiego Rynku. Zaprojektowana przez znakomitego architekta Tomasza Koniora (autora m.in. nowej siedziby NOSPR) pozwoli muzykom grać w cztery strony świata - zapowiada Łukasz Kałębasiak, rzecznik Instytucji Kultury Katowice - Miasto Ogrodów.

Do projektu Józef Skrzek zaprosił wielu przyjaciół – znakomitych muzyków, z którymi współpracuje od lat, i którzy wraz z nim wykonają ten jedyny w swoim rodzaju koncert.

Na scenie wystąpili m.in.:

  1. Natalia Sikora – aktorka i wokalistka, laureatka konkursu SuperDebiuty Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2013 roku oraz zwyciężczyni II edycji programu The Voice of Poland. Występowała m.in. z zespołem Skaldowie, słynie także z coverów piosenek Janis Joplin (jedną z nich, „Try” wykonała brawurowo wraz z Anią Rusowicz podczas tegorocznego Przystanku Woodstock).
  2. Manuel Göttsching – legendarna postać światowej sceny muzyki elektronicznej, jeden z ojców chrzestnych nurtu krautrock. Założona przez niego wraz m.in. z Klausem Schulze grupa Ash Ra Tempel wymieniana jest dziś jednym tchem z takimi gigantami jak Kraftwerk.
  3. Paul Lawler – brytyjski multiinstrumentalista i twórca muzyki elektronicznej, ukrywający się także pod pseudonimem Max van Richter czy Arcane. Niemal 600 jego utworów wykorzystano w filmach, serialach czy produkcjach telewizyjnych.
  4. Misha Ogorodov – klawiszowiec dzielący z Józefem Skrzekiem pasję do gry na syntezatorach typu Moog czy Rhodes piano. Wpływ na jego twórczość miała polska muzyka lat 60. i 70., m.in. Czesława Niemena czy SBB. Współpracował z takimi postaciami jak Ian Gillan (Deep Purple) czy Ken Hensley (Uriah Heep).

Listę wykonawców dopełnił legendarny zespół SBB, skrzypaczka Elżbieta Skrzek oraz Mirosław Muzykant.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto