Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Katowice. City Space w biurowcu Face2Face. Od kwietnia na wynajem gabinety, sale konferencyjne, pokoje ciszy...

Dorota Niećko
Dorota Niećko
2Face2Face w Katowicach w marcu 2021
2Face2Face w Katowicach w marcu 2021 mat. prasowe
Mimo pandemii, CitySpace przyśpiesza otwarcie swoich biur w Katowicach, w biurowcu Face2Face. Będzie tu 370 stanowisk pracy na wynajem: gabinety, strefy coworkingowe, open space. Nic dziwnego. W pandemii ten model pracy to hit. Ich biura w Supersamie są wynajęte niemal w 100 procentach, na co dzień wykorzystywana jest połowa, i jest to najlepsza lokalizacja w całej Polsce. Czy to oznacza wielki powrót do biur? Oto dane o coworkingu i elastycznych biurach w Katowicach na koniec marca 2021.

W Katowicach przybyło w pandemicznym 2020 roku aż 61 300 mkw. nowej powierzchni biurowej, z czego zdecydowaną większość stanowi powierzchnia w budynkach Face2Face oddanych na koniec roku przez Echo Investment. To jedna z największych inwestycji tego typu ukończonych w minionym roku w całej Polsce. Jej częścią są biura elastyczne, które są coraz bardziej potrzebne z uwagi na upowszechnianie się pracy w systemie hybrydowym. Jeśli potrzebujecie biura na wynajem, małego gabinetu, a nie całego piętra, to informacja dla Was: w kwietniu 2021 w kompleksie Face 2 Face w Katowicach, szybciej niż planowano, otwarte zostanie biuro serwisowane CitySpace. A w nim, prócz gabinetów, open space czy stref coworkingowych:

  • sale spotkań,
  • pokoje ciszy,
  • sale konferencyjne,
  • kuchnie,
  • recepcja,
  • pokoje telefoniczne,
  • strefa rozrywki
  • strefa do organizacji wydarzeń.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

- Dzięki tej inwestycji w Katowicach przybędzie 2 300 mkw. powierzchni elastycznej z 370 stanowiskami pracy. Nowe centrum CitySpace to hybryda łącząca biura serwisowane na wyłączność (open space, gabinety), coworking i biura wirtualne wyjaśnia Jarosław Bator, dyrektor zarządzający CitySpace.

Biura w Face2Face będą drugą lokalizacją CitySpace w Katowicach i jedenastą w Polsce. Ich biura są już w Supersamie. Na przestrzeni kilku miesięcy od 2019 roku obłożenie wzrosło niemal dwukrotnie i do teraz wynosi 98,6 proc. Od dwóch lat Supersam jest pod tym względem najlepszą lokalizacją CitySpace.

Od początku pandemii w tych biurach na co dzień wykorzystywanych jest mniej niż połowa stanowisk pracy- to efekt rotacyjnego systemu pracy. Firmy zatrzymały biura. Niektóre z nich zdecydowały się na modyfikacje.

Na przestrzeni trzech ostatnich lat z biur elastycznych w Katowicach korzystały firmy reprezentujące różne branże:

  • technologiczną,
  • ochronę perymetryczną,
  • IT,
  • consultingową,
  • sprzedaży
  • marketingu
  • nieruchomości.

– Niedawno uruchomiliśmy aplikację, dzięki której można zdalnie zarządzać wynajmowaną przestrzenią, dobierając liczbę stanowisk pracy z dnia na dzień. To tylko jedna z wielu funkcji tego narzędzia – informuje Jarosław Bator. – Dzięki zwiększającej się elastyczności oraz nowym metodom poprawiającym bezpieczeństwo, pracownicy stopniowo wracają do biur, przynajmniej na jakąś część tygodnia – zauważa. – Nasza dotychczasowa i planowana ekspansja, mocno skierowana na rynki regionalne, jest odpowiedzią na zmieniające się potrzeby firm, które coraz częściej decydują się na biura elastyczne. To one najlepiej odpowiadają rotacyjnemu systemowi pracy.

– Zainteresowanie dobrze zaprojektowanymi, niebanalnymi przestrzeniami biurowymi w stolicy Śląska jest wciąż bardzo duże. Zrealizowany przez nas Face2Face Business Campus to przestrzeń biurowa uzupełniona zielonym i wielofunkcyjnym patio zlokalizowanym pomiędzy budynkami – mówi Joanna Nicińska, dyrektor regionalny w dziale biur Echo Investment. – Najemca taki jak CitySpace idealnie dopełnia naszą ofertę, będąc odpowiedzią na potrzeby m.in. klientów indywidualnych oraz firm, które są w trakcie podejmowania decyzji o zapotrzebowaniu na dodatkową powierzchnię – dodaje.

2Face2Face w Katowicach w marcu 2021

Katowice. City Space w biurowcu Face2Face. Od kwietnia na wy...

Katowice to piąty co do wielkości rynek biurowy w kraju i pod pewnymi względami znacząco wyróżnił się podczas pandemii. Odznacza się tym, że obecnie koncentruje na sobie największą, poza Warszawą, aktywność deweloperów – 27 proc. (dane za styczeń 2021). A także tym, że jest tam jedna z największych inwestycji biurowych ukończonych w 2020 roku na wszystkich rynkach regionalnych w Polsce. Czynsz wynosił w przedziale od 13,6 do 14,5 euro za mkw. miesięcznie. Popyt zaś mamy taki sam, jak w Krakowie.

– Większa powszechność modelu hybrydowego pociągnie za sobą wzrost zapotrzebowania na biura elastyczne, które do tego modelu pasują idealnie. Popularność powierzchni elastycznych rośnie od kilku lat. Na rynku biurowym dokonuje się ewolucja. Pandemia tylko przyspieszyła tempo zmian – twierdzi Jarosław Bator.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto