Katowice: Bieg Bohaterów - zobacz ZDJĘCIA. To był bieg z okazji setnej rocznicy III Powstania Śląskiego

Rafał Musioł
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
KATOWICE. W niedzielę, 4 lipca, odbył się Bieg Bohaterów. Był on kolejnym wydarzeniem mającym uczcić setną rocznicę III Powstania Śląskiego. Startujący pokonali dystans o długości 4,2 km, a dominującymi kolorami były biel i czerwień. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

Bieg Bohaterów symbolicznie połączył dwa miejsca nawiązujące do Powstań Śląskich. Uczestnicy startowali z Alei Wojciecha Korfantego przy pomniku Powstańców Śląskich w Katowicach, a finiszowali w chorzowskim Parku Śląskim na Placu Powstań Śląskich. Zawody były zaliczane do Triady Biegowej Powstań Śląskich.

Zainteresowanie udziałem w Biegu Bohaterów było olbrzymie. Limit miejsc został wykorzystany już kilkanaście dni przed niedzielnym startem. Szczęśliwcom dopisywały humory i pogoda, a pomnik na starcie znalazł się na setkach pamiątkowych zdjęć. Biegnący ubrani byli w koszulki w narodowych barwach.

Biegacze wyruszali na trasę w grupach po 400 osób co dziesięć minut. W związku z imprezą kilka ulic w centrum miasta zostało wyłączonych z ruchu. Na pokonanie 4,2 km ustalono limit 40 minut. Osoby, które się w nim zmieściły, otrzymały pamiątkowe medale.

Zobaczcie zdjęcia z Biegu Bohaterów w Katowicach.