Kariera w urzędzie dzięki studiom podyplomowym?

Artykuł sponsorowany
Perspektywa kariery zawodowej w urzędzie wydaje Ci się kusząca? Zastanów się nad studiami podyplomowymi – część uczelni na Śląsku jeszcze rekrutuje.

Internet aż huczy od badań i sondaży wskazujących na to, że o pracy w administracji publicznej marzy coraz większy odsetek Polaków (24% wg badań ARC Rynek i Opinia), w tym również duża grupa świeżo upieczonych absolwentów uczelni wyższych.

Coraz trudniej jest wyróżnić się spośród kandydatów na stanowiska urzędnicze. Do zdobycia atrakcyjnej posady nie wystarczy już wyższe wykształcenie czy znajomość języków obcych. Obecnie coraz większego znaczenia nabiera wiedza specjalistyczna i znajomość najbardziej aktualnej problematyki sektora publicznego.

Studia na kierunku z przyszłością?
Uczelnie wyższe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom absolwentów i rynku pracy, uruchamiając kierunki studiów dostosowane do obecnych realiów. Przykładem na terenie Górnego Śląska mogą być studia podyplomowe na kierunku Budżetowanie zadaniowe i rachunkowość sektora finansów, które organizowane są przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu we współpracy z firmą QNT Systemy Informatyczne w Zabrzu.

Kadrę dydaktyczną studiów stanowią w całości wykładowcy związani z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu oraz eksperci z doświadczeniem praktycznym. Studia mają być odpowiedzią na zapotrzebowanie pracodawców sektora publicznego na pracowników ze znajomością standardów Nowego Zarządzania Publicznego. Co ciekawe, Uniwersytet nie ogranicza się do zagadnień związanych stricte z budżetowaniem zadaniowym, rachunkowością, audytem wewnętrznym, kontrolą zarządczą i controllingiem, ale - dzięki współpracy z przedsiębiorstwem z branży IT - wzbogaca program zajęć o informatyzację sfery finansowo-księgowej urzędu oraz warsztaty komputerowe z obsługi udostępnianej przez Ministerstwo Finansów aplikacji BUZA.

Wobec tego zarówno absolwenci poszukujący zatrudnienia w sektorze publicznym, jak i obecni pracownicy urzędów będą mogli wykorzystać nabytą podczas studiów wiedzę w praktyce.

Jeśli nie sektor publiczny, to własna działalność gospodarcza
Akademia QNT daje słuchaczom dużą przewagę, ale tak naprawdę żaden kierunek studiów podyplomowych nie zagwarantuje zatrudnienia w sektorze publicznym. Dlatego też warto brać pod uwagę takie studia, po których możliwe będzie uzyskanie dodatkowych kwalifikacji, które zwiększą konkurencyjność nie tylko w staraniach o posadę w administracji publicznej, ale również w sektorze usług.

Studia podyplomowe na kierunku z zakresu rachunkowości otwierają drogę do uzyskania certyfikatu księgowego i uprawnień do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Zgodnie z Ustawą z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz.U. z 1994 r., nr 12, poz. 591, z późn. zm.) do uzyskania uprawnień wystarczy trzyletnia praktyka w księgowości, ukończenie studiów magisterskich lub równorzędnych oraz studiów podyplomowych na uczelni wyższej, która uprawniona jest do nadawania stopnia naukowego doktora nauk ekonomicznych.

Wobec tego nawet jeśli nie uda się spełnić marzeń o karierze w urzędzie, uzyskane po ukończeniu Akademii QNT uprawnienia zapewnią słuchaczom szeroki wachlarz alternatywnych dróg zawodowego rozwoju.

Rekrutacja na kierunek Budżetowanie zadaniowe i rachunkowość sektora finansów nie została jeszcze zakończona i - jak informują organizatorzy - potrwa aż do 31 października. Czas na podjęcie decyzji i wybór najkorzystniejszej ścieżki kariery jeszcze wobec tego nie minął.

Więcej informacji na temat studiów podyplomowych pod numerem telefonu 32 786 91 08, e-mailem [email protected] oraz na stronie: www.akademia.qnt.pl.

Uwaga! Organizatorzy studiów przygotowali niespodziankę dla Użytkowników serwisu NaszeMiasto.pl – jeśli na podaniu o przyjęcie na studia podacie nazwę portalu, możecie liczyć na 10% rabatu i niestandardowe, bardzo dogodne warunki płatności!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto