MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Kara za odmowę spisu powszechnego. W Śląskiem są pierwsze wnioski! Zostało kilka dni! Jaka grzywna grozi?

redakcja
Pojawiły się pierwsze wnioski na policję o karę dla osób, które kategorycznie odmówiły spisania się w Narodowym Spisie Powszechnym. Przypominamy - zostało tylko kilka dni!

Co grozi za niedopełnienie tego obowiązku? Sprawdźcie!

WIĘCEJ NA KOLEJNYCH STRONACH>>>
Pojawiły się pierwsze wnioski na policję o karę dla osób, które kategorycznie odmówiły spisania się w Narodowym Spisie Powszechnym. Przypominamy - zostało tylko kilka dni! Co grozi za niedopełnienie tego obowiązku? Sprawdźcie! WIĘCEJ NA KOLEJNYCH STRONACH>>>arc. Polska Press
W woj. śląskim pojawiły się pierwsze wnioski na policję o karę dla osób, które kategorycznie odmówiły spisania się w Narodowym Spisie Powszechnym. Co grozi za niedopełnienie tego obowiązku? Sprawdźcie! 30 września 2021 roku upływa termin wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.

Kary za odmowę spisu powszechnego. Jaka grzywna grozi?

- Zgłosiliśmy na policję siedem wniosków o ukaranie osób, które kategorycznie odmówiły udziału w Narodowym Spisie Powszechnym - usłyszeliśmy w Urzędzie Statystycznym w Katowicach. Za odmowę uczestnictwa w spisie grozi do 5 tys. zł grzywny.

Osobie, która odmówiła wzięcia udziału w spisie grozi grzywna w wysokości do 5 tys. zł. Podanie nieprawdziwych informacji zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpoczął się 1 kwietnia 2021 r. Spis odbywa się raz na 10 lat i dotyczy każdej osoby mieszkającej stale, bądź czasowo, na terenie Polski. Spisać można się przez internet na stronie spis.gov.pl lub dzwoniąc na infolinię 22 279 99 99.

Narodowy Spis Powszechny trwa od 1 kwietnia 2021 roku i jest organizowany raz na 10 lat. Kończy się już 30 września! Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, wzięło w nim udział już ponad 90% Ślązaków. Najwięcej spisało się mieszkańców województwa opolskiego, a najmniej dolnośląskiego.

GUS organizuje Noce Spisywanie

W związku z tym, że jeszcze niecałe 10% Ślązaków nie wzięło udziału w spisie. GUS organizuje w sobotę, 25 września Noc Spisową. Tego dnia urzędnicy będą czekać na „spóźnialskich” w urzędach do godziny 24. W województwie śląskim zostanie uruchomionych 37 takich punktów. W akcji wezmą udział, między innymi, takie miasta jak: Katowice, Bytom Zabrze, Tarnowskie Góry, Rybnik, Sosnowiec, Szczyrk i wiele innych. Pełna lista punktów jest dostępna tu.

od 16 lat
Wideo

Ceny warzyw i owoców w maju

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto