MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Jan Paweł II z głazem nad głową. "Sadzi bryłkę węgla na Śląsku" MEMY. Pomnik papieża Polaka podbił internet i wywołał falę memów

TK
Jan Paweł II z głazem nad głową. Instalacja Jerzego Kaliny powodem internetowych memów. Zobacz je na kolejnych slajdach galerii
Jan Paweł II z głazem nad głową. Instalacja Jerzego Kaliny powodem internetowych memów. Zobacz je na kolejnych slajdach galerii FB/Sekcja Gimnastyczna / demotywatory.pl / Internet
Jan Paweł II z głazem nad głową - to instalacja nosząca nazwę "Zatrute Źródło", która pojawiła się przed Muzeum Narodowym w Warszawie. Jej autorem jest Jerzy Kalina, znany również z Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku na placu Piłsudskiego w Warszawie. Teraz Kalina postanowił poświęcić kolejne dzieło papieżowi Polakowi. Co na to internet? Nietypowa rzeźba budzi skrajne emocje, a internauci produkują memy. Zobacz je w galerii zdjęć.

Jan Paweł II z głazem nad głową. Internauci tworzą memy

**
Jan Paweł II z głazem nad głową to instalacja Jerzego Kaliny, która pojawiła się przed Muzeum Narodowym w Warszawie. Praca "Zatrute Źródło" prezentuje papieża Polaka z meteorytem nad głową i już teraz budzi skrajne emocje wśród internautów, którzy tworzą memy.

JAN PAWEŁ II Z GŁAZEM NAD GŁOWĄ
NOWY POMNIK PRZYNIÓSŁ NOWE MEMY

Przypomnijmy, że Jerzy Kalina wcześniej stworzył Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku na placu Piłsudskiego w Warszawie. Teraz artysta postanowił w swej sztuce upamiętnić postać Jana Pawła II.

"Zatrute Źródło" ma być odpowiedzią artysty na rzeźbę "La Nona Ora" Maurizia Cattelana. Dzieło z 1999 roku przedstawiało postać papieża Polaka przygniecionego meteorytem. Kontrowersyjna rzeźba została uszkodzona przez odbiorców, których wzburzyła sztuka autora.

W ujęciu Kaliny Jan Paweł II nie jest bezsilnym, starym człowiekiem przygniecionym meteorytem, lecz tytanem o nadludzkiej sile. - informuje Muzeum Narodowe.

Jan Paweł II. Instalacja "Zatrute Źródło" Jerzego Kaliny

Instalacja "Zatrute Źródło", jak głosi opis Muzeum Narodowego, może być interpretowana na wiele sposobów. Artysta postrzega natomiast papieża jako człowieka, który odegrał znaczącą rolę w najnowszej historii Polski i Europy, a także rozpoczął proces przemian:

  • historycznych,
  • społecznych,
  • duchowych.
Jan Paweł II z głazem nad głową. Instalacja Jerzego Kaliny powodem internetowych memów. Zobacz je na kolejnych slajdach galerii

Jan Paweł II z głazem nad głową. "Sadzi bryłkę węgla na Śląs...

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto