Jak studiować krócej i taniej? Są na to sposoby

Artykuł sponsorowany
Chcesz podnieść swoje kwalifikacje zawodowe? Zrealizować pełny program studiów szybciej od innych? Uzyskać dyplom i oszczędzić do 5 tys. złotych? Jeśli przynajmniej na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco, mamy dla Ciebie kilka wskazówek.

Studia kosztują, ale możesz skorzystać z dofinansowania
Podnoszenie kwalifikacji kosztuje, co często jest przeszkodą w korzystaniu ze studiów podyplomowych czy różnego rodzaju kursów. Jednym ze sposobów obniżenia kosztów nauki jest możliwość skorzystania z dofinansowywania ze środków Unii Europejskiej. W ramach dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego możesz podjąć studia podyplomowe lub zapisać się na szkolenie pokrywając jedynie 20% jego wartości. Warunkiem skorzystania z oferty jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w mikro, małym lub średnim przedsiębiorstwie oraz dopełnienie formalności u jednego z sześciu Operatorów Środków EFS w województwie śląskim. Wysokość przyznanego dofinansowania zależna jest od wielkości przedsiębiorstwa, w którym jesteś zatrudniony.

3 semestry w 1 rok – jeszcze masz szansę
Niektóre szkoły wyższe oferują swoim studentom wyjątkową możliwość uzyskania tytułu licencjata już w 2 lata oraz realizacji studiów magisterskich w 1,5 roku. Oferta ta wynika z innowacyjnej organizacji roku akademickiego na studiach niestacjonarnych, który podzielony został na 3, a nie na 2 semestry. Dzięki większej częstotliwości zjazdów w semestrze, studenci mogą zrealizować w ciągu roku program z 3 semestrów studiów. Pozwala to na skrócenie nauki, bez wpływu na jakość kształcenia. Oferowane studia obejmują dokładnie ten sam materiał oraz taką samą liczbę godzin, co studia realizowane w tradycyjnym trybie.

Od października 2018 roku ustawodawca planuje zmiany w obszarze szkolnictwa wyższego, polegające na administracyjnym podziale roku akademickiego na dwa semestry. Wprowadzenie mechanizmu wydłużenia studiów niestacjonarnych, może nie tylko uniemożliwić realizację programu studiów w systemie trzech semestrów w roku, ale i dodatkowo wydłużyć czas ich trwania.
Prawdopodobnie jest to więc ostatnia szansa na ukończenie studiów, a tym samym nabycia wiedzy, umiejętności i kompetencji właściwych dla danego kierunku, w wygodnym i innowacyjnym systemie podziału roku akademickiego na 3 semestry, gdzie cały cykl studiowania zamyka się w 1,5, 2,5 albo 3,5 roku, w zależności od wybranego kierunku i poziomu kształcenia.

Gdzie szukać takich możliwości? Zapoznaj się z ofertą Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu i uzyskaj dofinansowanie nawet do 80 procent na studia podyplomowe, kursy i szkolenia, albo skorzystaj z ostatniej szansy i zapisz się na studia I lub II stopnia z unikatową opcją realizacji 3 semestrów w 1 rok.

Dowiedz się więcej
Ul. Kilińskiego 43, Sosnowiec
Tel. 32 363-12-06
E-mail: [email protected]

www.humanitas.edu.pl

Tu podaj tekst alternatywny

Materiał oryginalny: Jak studiować krócej i taniej? Są na to sposoby - śląskie Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie