Wybierz region

Wybierz miasto

  TRIO LEGEND: MUZYKA – MOJA MIŁOŚĆ. KONCERT MUZYKI KAMERALNEJ NA KOSZUTCE W KATOWICACH

  Piotr Markowski

  MDK Koszutka
  Katowice, ul. ul. Grażyńskiego/47

  17:00 - 18:00 Niedziela, 8 grudnia

  • Wstęp wolny

  Zwycięzcy tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Kameralnego im. Johannesa Brahmsa w Portschach (Austria) wystąpią na wyjątkowym koncercie w Miejskim Domu Kultury Koszutka.
  WSTĘP WOLNY!

  Cykl „Muzyka – moja miłość” tym razem szczegolną uwagę poświęci kameralistyce. W programie znajdą się tria fortepianowe W.A. Mozarta oraz J. Brahmsa.

  Zespoł działa od 2017 r. Jego członkowie – skrzypek Krzysztof Katana, wiolonczelistka Monika Krasicka-Gajownik oraz pianistka Agnieszka Zahaczewska-Książek – to absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie i doktoranci akademii muzycznych w Krakowie i Katowicach. Trio zdobyło wiele nagrod na konkursach solowych i kameralnych. Artyści zostali także wyrożnieni stypendium Guarneri Trio Prague (po zdobyciu II nagrody podczas XVII Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. J. Brahmsa w Gdańsku), umożliwiającym udział w kursach mistrzowskich w ramach Mendelssohn Musikwoche Wengen w Szwajcarii, a następnie Landeskunde Musikakademie Schlitz w Niemczech. W październiku zespoł rozpoczął studia w klasie prof. Stephana Goernera na Kunstuniversitat Graz.

  Koncert organizuje Instytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki Silesia.
  Alicja Przytuła – prowadzenie koncertu

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (2)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Natalia (gość)

  Wow! Super! Już nie moge się doczekać

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]