I liga, 21. kolejka [WYNIKI, TABELA]. Wygrana Ruchu i Polonii, porażki GKS-u i Piasta

ivan
Za nami pierwsza w 2012 roku kolejka pierwszej ligi. Nasze drużyny rozpoczęły zmagania ze zmiennym szczęściem. Największą niespodzianką bez wątpienia było zwycięstwo Polonii Bytom z Sandecją.

Bytomianie po rundzie jesiennej plasują się na przedostatnim miejscu w tabeli. Piłkarze pokazali, że wiosną będą chcieli szybko wydostać się ze strefy spadkowej i oddalić od siebie widmo spadku do II ligi. Pierwszy krok w tym celu uczynili. Mimo że dalej zajmują przedostatnie miejsce w tabeli, to do dającego utrzymanie 14. miejsca brakuje im już tylko dwóch oczek.

Olbrzymie emocje towarzyszyły derbom, które rozegrano w Katowicach. Tamtejszy GKS przegrał 1:2 z Ruchem Radzionków, a kibice na trybunach skupili się na wyrażaniu dezaprobaty dla sponsora i władz klubu.

Mający ekstraklasowe aspiracje Piast rundę rozpoczął od porażki w Szczecinie. Lider pierwszej ligi przegrywał co prawda z naszą ekipą po 25 minutach (gol Mateusza Matrasa), ale szybko zdołał wyrównać (rzut karny i gol Andradiny), a w drugiej połowie strzelić zwycięską bramkę. Zdobył ją Adrian Budka w 68 minucie gry.