Hokejowy piątek

(jaD)
Kamil Rajski (nr 6) strzelił z karnego decydującą bramkę. / OLGIERD GÓRNY
Można powiedzieć, że piątek był pierwszym dniem hokejowego sezonu 2003/2004. Co prawda nie ruszyły jeszcze rozgrywki ligowe, ale... We Włoszech reprezentacja Polski gra w turnieju EIHC, a w kraju mieliśmy spotkania ...

Można powiedzieć, że piątek był pierwszym dniem hokejowego sezonu 2003/2004. Co prawda nie ruszyły jeszcze rozgrywki ligowe, ale... We Włoszech reprezentacja Polski gra w turnieju EIHC, a w kraju mieliśmy spotkania pierwszej rundy Pucharu Polski, natomiast GKS Katowice z Kanadyjczykiem Trevorem Bremnerem w składzie rozgrywał ostatni sparing.

Biało-czerwoni w Claut pokonali Słowenię 4:1 (0:0, 3:0, 1:1). Bramki dla wybrańców Wiktora Pysza strzelili: Mariusz Justka (32 i 47), Marcin Jaros (35) i Tomasz Proszkiewicz (36). Katowiczanie w Oświęcimiu też wygrali 4:1 (0:0, 3:0, 1:1). Gole zdobyli Wojciech Majkowski (29 i 42) oraz Marek Pohl (32) i Adrian Krzysztofik (40). Honor oświęcimian uratował 43-letni Andrzej Kotoński (46).

W Pucharze Polski najbardziej zacięty mecz oglądali kibice w Sosnowcu. Zagłębie podejmowało KTH Krynica. Po trzech tercjach było 5:5 (1:2, 3:1, 1:2). Bramki strzelili: Kamil Rajski dwie (9 i 34) oraz Piotr Kurowski trzy (23, 38 i 57) dla sosnowiczan, a Kulig (5), Piksa (7), Pasiut (28), Jaskólski (49) i Tyczyński (57) dla kryniczan. Sędzia Krzysztof Zawadzki zarządził więc dogrywkę. W niej Rajski stanął przed szansą rozstrzygnięcia losów meczu, bo wykonywał karnego, ale nie zdobył gola. Okazał się jednak bohaterem karnych strzelanych po 5-minutowej dogrywce, bo jego trafienie zadecydowało o tym, że Zagłębie wygrało ostatecznie pucharową rywalizację i w niedzielę zagra u siebie z GKS Katowice.

Tyszanie pokonali natomiast w Sanoku tamtejszy KH 11:5 (5:2, 4:2, 2:1). Robert Kwiatkowski był autorem 4 goli. Michal Belica i Łukasz Ziober dorzucili po dwa, a Duszan Adamczik, Janusz Gurazda i Marek Szymański po jednym. W niedzielę o godzinie 17.00 GKS Tychy podejmować będzie Wojas-Podhale Nowy Targ. A ćwierćfinałowe pary uzupełnią Orlik Opole, który wygrał z MMKS w Nowym Targu 10:2 (2:0, 6:2, 2:0) i podejmować będzie 7.09 drużynę Dwory SA Unia oraz TKH Toruń, który zmierzy się ze Stoczniowcem.