Gry planszowe idealne na spędzenie czasu z bliskimi. Zestawienie gier dla dzieci, strategicznych, rodzinnych i nadających się na imprezę

Newsroom 360
Newsroom 360
Gry planszowe cieszą się rosnącą popularnością już od wielu lat. I nic w tym dziwnego! Gra planszowa może uczyć, poprawiać koncentrację, logiczne myślenie i wpływać na wyobraźnię. Oprócz tego jest świetnych sposobem na spędzenie czasu w gronie rodziny czy znajomych. Gry planszowe zapewniają rozrywkę i przy nich czas bardzo szybko płynie. Wyróżniamy wiele rodzajów gier, między innymi gry dla dzieci, na imprezę, rodzinne i strategiczne. Wszystkie z nich można dopasować do określonego wieku, wybrać odpowiedni klimat i tematykę gry. Sprawdź, która najbardziej przypadnie Ci do gustu.
Gry planszowe cieszą się rosnącą popularnością już od wielu lat. I nic w tym dziwnego! Gra planszowa może uczyć, poprawiać koncentrację, logiczne myślenie i wpływać na wyobraźnię. Oprócz tego jest świetnych sposobem na spędzenie czasu w gronie rodziny czy znajomych. Gry planszowe zapewniają rozrywkę i przy nich czas bardzo szybko płynie. Wyróżniamy wiele rodzajów gier, między innymi gry dla dzieci, na imprezę, rodzinne i strategiczne. Wszystkie z nich można dopasować do określonego wieku, wybrać odpowiedni klimat i tematykę gry. Sprawdź, która najbardziej przypadnie Ci do gustu. CC0
Udostępnij:
Gry planszowe cieszą się rosnącą popularnością już od wielu lat. I nic w tym dziwnego! Gra planszowa może uczyć, poprawiać koncentrację, logiczne myślenie i wpływać na wyobraźnię. Oprócz tego jest świetnych sposobem na spędzenie czasu w gronie rodziny czy znajomych. Gry planszowe zapewniają rozrywkę i przy nich czas bardzo szybko płynie. Wyróżniamy wiele rodzajów gier, między innymi gry dla dzieci, na imprezę, rodzinne i strategiczne. Wszystkie z nich można dopasować do określonego wieku, wybrać odpowiedni klimat i tematykę gry. Sprawdź, która najbardziej przypadnie Ci do gustu.

Gry planszowe dla dzieci

Gry planszowe dla dzieci to bardzo dobra alternatywa dla gier komputerowych oraz oglądania telewizji. Sprawdzi się niezależnie od dostępu do Internetu czy telefonu. Jest to świetny sposób na spędzenie wspólnie czasu w rodzinnym gronie. Gry planszowe rozwijają również wiele umiejętności, jak logiczne i kreatywne myślenie, spostrzegawczość, zręczność czy łączenie faktów. Jeśli zastanawiasz się, jaki prezent kupić dziecku, to gra planszowa jest oryginalnym pomysłem na upominek dla najmłodszych. Poniżej dowiesz się, które gry planszowe dla dzieci cieszą się popularnością.

 • W grę Dobble można grać, kiedy ma się ukończone 6 lat. Jest to gra planszowa, w którą można grać na kilka sposobów opisanych w instrukcji. Dobble składa się z kart, na których przedstawione są różnorodne symbole. Ta gra planszowa na pewno uczy spostrzegawczości i szybkości w działaniu. Jest z nią wiele śmiechu i zabawy. Zasady Dobble są bardzo proste i szybkie do wytłumaczenia. Zdecydowaną zaletą jest także niewielki rozmiar gry, dzięki czemu bez problemu zmieści się w torbie podróżnej czy plecaku. W rozgrywce może brać udział od 2 do 8 graczy, a trwa ona około od 5 do 15 minut.
 • Jenga jest bardzo popularną grą, która ćwiczy precyzję i refleks. Składa się z drewnianych klocków, z których ułożona jest wieża. Zasady gry są bardzo proste, a instrukcja dołączona jest do zestawu. Ta gra planszowa dla dzieci i nie tylko nadaje się dla osób od 6 roku życia. Świetnie sprawdzi się na miłe popołudnie w gronie rodziny. Dostarczy wiele pozytywnych emocji i nutkę rywalizacji. Gra trwa około 20 minut i uczestniczy w niej od 2 do 8 osób. Jest to jedna z tych gier planszowych, w które można grać wszędzie, gdzie tylko występuje płaska powierzchnia, aby można było ułożyć wieżę z klocków.
 • Gra planszowa Pędzące żółwie jest przeznaczona od 5. roku życia. Jej zasady są proste, a polegają na wygraniu wyścigu o nagrodę w postaci sałaty dla swojego żółwia. To co ją wyróżnia to oryginalna i ciekawa grafika oraz element zaskoczenia, którego tu nie zdradzimy. Pędzące żółwie to gra, która wspomaga koncentrację i strategiczne myślenie. Można w nią grać od 2 do 5 osób, a rozgrywka trwa około 20 minut. Jest to gra planszowa idealna do zabrania na wakacje z dziećmi.

 • Masza i Niedźwiedź to gra idealna dla najmłodszych, bo przeznaczona dla dzieci od 4 roku życia. Gra planszowa wyróżnia się kolorową grafiką i sympatycznymi postaciami, które muszą dostać się jak najszybciej do domku na drzewie. Rozgrywka trwa około 20 minut i można ją przejść od 2 go 4 graczy. Gra planszowa dla dzieci Masza i Niedźwiedź - węże i drabiny uczy logicznego i strategicznego myślenia oraz rozwija wyobraźnię.

Gry planszowe na imprezę
Gry planszowe na imprezę sprawdzają się doskonale zarówno w znanym gronie znajomych, jak również podczas poznawania nowych ludzi. Dostarczają wiele śmiechu i pozytywnych emocji. Wybór gier planszowych na imprezę jest bardzo duży. Grę można dopasować do osób, które będą w niej uczestniczyć oraz dobrać odpowiednią tematykę. Idealne rozwiązanie na rozkręcenie każdej domówki!

 • Taboo jest świetną grą towarzyską, która poszerza zasób słownictwa oraz ma w sobie dozę rywalizacji. Zasady gry planszowej Taboo są bardzo proste i znajdują się w dołączonej instrukcji. Osoby biorące udział w rozgrywce dzielą się na dwie drużyny i zgadują dane słowo podane na karcie gry. Oczywiście istnieją również utrudnienia, które wzbogacają grę. Wygrywa drużyna, która zbierze największą liczbę punktów. W Taboo może grać od 4 do 12 osób, a rozgrywka trwa około godziny.
 • Jungle Speed to gra planszowa na imprezę, która z pewnością dostarczy wiele emocji. W zestawie otrzymujemy komplet kart z różnymi symbolami oraz totem, o który toczy się cała walka. Zadaniem jest pozbycie się wszystkich kart poprzez złapanie totemu w odpowiednim momencie. Zaletami tej gry planszowej są bardzo proste zasady, szata graficzna, która działa na wyobraźnię oraz kompaktowość, dzięki czemu można ją zabrać w wiele miejsc i grać, gdzie tylko się chce. W ta grę planszową gra się około 15 minut w 2 do 10 osób.
 • Gra planszowa Party Time jak sama nazwa wskazuje świetnie sprawdzi się na domówce czy innej imprezie. Jej zasady są proste i polegają na wyjaśnieniu innym graczom znaczenia poszczególnych słów za pomocą podpowiedzi, antonimów i synonimów. Gra składa się z różnych konkurencji, które oznaczone są na planszy. W grę planszową na imprezę Party Time można grać od 4 osób, a rozgrywka trwa około 45 minut.
 • Cyklady to gra planszowa, dzięki której można poćwiczyć strategiczne myślenie. Zasady są rozbudowane, ale bardzo dobrze wytłumaczone w dołączonej instrukcji. Gra planszowa polega na rozbudowie własnych greckich miast-państw i konkurowaniu z pozostałymi graczami. Rozgrywka może trwać około 90 minut i gra w nią od 2 do 5 osób. Gra planszowa na imprezę Cyklady wyróżnia się wyjątkową grafiką oraz grecką tematyką. Idealna podczas długich spotkań ze znajomymi.

Promocje, którymi sprawisz frajdę

miejsce #1

Milly Mally

Milly Mally Osiołek Na Biegunach Polly 4330

752,00 zł398,99 zł-47%
miejsce #2

Ravensburger

Ravensburger Puzzle 3D Katedra Notre Dame 324El. 125234

256,99 zł137,04 zł-47%
miejsce #3

Fisher-Price

Fisher-Price Ucz się i śmiej! Tablet Malucha DHN29

109,99 zł68,00 zł-38%
miejsce #4

Milly Mally

MILLY MALLY KOŃ NA BIEGUNACH POLLY BEŻOWY 4002

610,64 zł414,79 zł-32%
miejsce #5

Small Foot Design

Small Foot Design Wieża "Spadające Kulki" 6569

190,00 zł129,83 zł-32%
miejsce #6

Bandai

Tamagotchi BANDAI Galaxy

106,18 zł85,94 zł-19%
miejsce #7

Bandai

Tamagotchi BANDAI Pink Glitter

106,18 zł89,89 zł-15%
miejsce #8

Djeco

Djeco Drewniany Domek Dla Lalek Cubic (Dj07801)

439,00 zł385,56 zł-12%
miejsce #9

Canpol babies

CANPOL BABIES ZWIERZĄTKA NA PONTONACH PIESEK (2/994)

7,71 zł6,99 zł-9%
miejsce #14

Suki

Suki Snuggle Tots Owca Woolmer

26,99 zł
Materiały promocyjne partnera

Gry planszowe rodzinne

Gry planszowe rodzinne to fajny pomysł na spędzenie czasu razem. W ten sposób można lepiej siebie poznać i zacieśnić więzy rodzinne. Gra planszowa dostarcza wiele pozytywnych emocji i może umilić rodzinny wieczór. Można wybrać odpowiednią charakterystykę gry, aby wszyscy uczestnicy byli zadowoleni i dobrze się bawili.

 • Rummikub

Rummikub to świetna gra planszowa, która dostarczy radości całej rodzinie. Jej zasady są bardzo proste i szczegółowo opisane są w załączonej instrukcji. Gra planszowa rodzinna Rummikub polega na wykładaniu na stół określonych ciągów lub sekwencji liczb, aby pozbyć się wszystkich kostek z liczbami. Grę wygrywa osoba, która uzbiera najwięcej punktów. Rummikub doskonali szybkie myślenie i działanie. Może w nią grać od 2 do 4 graczy.

 • 5 sekund

5 sekund to gra planszowa, która wymaga szybkiego myślenia i mówienia. Polega ona na odpowiadaniu na pytania, na co mamy przeznaczone tylko tytułowe 5 sekund. Jednak istnieje jeszcze jedno utrudnienie, a mianowicie odpowiedzi poszczególnych graczy na gorącym krześle nie mogą się powtarzać. Gra planszowa dostarcza wielu emocji i radości, a także umili wiele rodzinnych wieczorów. Może w nią grać od 2 do 6 osób, a czas trwania jest różnorodny.

 • Tajniacy

Tajniacy to gra planszowa drużynowa, która polega na odgadywaniu różnych haseł. Gracze stają się szefami wywiadu oraz agentami, którzy muszą ze sobą współpracować. Wszystkie zasad opisane są w instrukcji dołączanej do zestawu. Tajniacy to gra wszechstronna, którą można modyfikować i na pewno szybko się nie znudzi. Ta gra planszowa dostarcza wiele pozytywnych emocji oraz występuje w niej rywalizacja. Rozgrywka trwa około 10 minut i przeznaczona jest dla 2 do 8 osób.

 • Catan

Catan, czyli Osadnicy z Catanu to gra ekonomiczna i rodzinna, która wywoła wiele emocji. Ta gra planszowa polega na tym, że uczestnicy wcielają się w role osadników i rozbudowują własne kolonie w drogi i osady, w których mają dostęp do określonych złóż naturalnych. Prowadzony jest także handel zasobami z innymi graczami. Zaletą gry planszowej jest z pewnością brak monotonii podczas kolejnych rozgrywek. W grze na pewno przyda się zmysł stratega, aby podjąć jak najlepsze decyzje. Rozgrywka trwa około godziny i przeznaczona jest dla 3 do 4 osób.

Najlepsze gry planszowe w promocjach

miejsce #1

Rebel

Dixit (2021)

271,82 zł93,98 zł-65%
miejsce #2

Lacerta

Lacerta Azul Edycja Polska

428,20 zł148,80 zł-65%
miejsce #3

Albi

Albi Karak

218,62 zł84,96 zł-61%
miejsce #4

Rebel

Takenoko

225,08 zł92,59 zł-59%
miejsce #5

Rebel

Dixit

239,90 zł103,00 zł-57%
miejsce #6

Rebel

Beez (edycja polska)

250,00 zł129,00 zł-48%
miejsce #7

Rebel

Terraformacja Marsa

244,39 zł127,60 zł-48%
miejsce #8

Foxgames

FoxGames Palec Boży

183,99 zł102,10 zł-45%
miejsce #9

Foxgames

Fox Games Sagrada

196,00 zł109,99 zł-44%
miejsce #10

Rebel

7 Cudów Świata (Nowa Edycja)

234,00 zł134,78 zł-42%
miejsce #11

Lucrum Games

Lucrum Games Brazil Świt Imperium

233,89 zł148,80 zł-36%
miejsce #12

Lacerta

Lacerta Azul Letni Pawilon

199,00 zł196,80 zł
miejsce #13

Lacerta

Lacerta Azul Edycja Polska

137,00 zł
miejsce #15

Rebel

Rebel Zaginiona Wyspa Arnak

153,98 zł
miejsce #17

Galakta

Catan (Osadnicy z Catanu)

93,61 zł
miejsce #18

Rebel

Rebel Nemesis

427,92 zł
miejsce #19

Phalanx

Scythe

273,99 zł
miejsce #20

Rebel

Terraformacja Marsa

127,04 zł
Materiały promocyjne partnera

Gry planszowe strategiczne

Gry planszowe strategiczne są dobrym sposobem na ćwiczenie planowania i przewidywania danych sytuacji. Charakteryzują się różnorodną tematyką, którą można dopasować do własnych upodobań. Na pewno występuje w nich wiele rywalizacji między przeciwnikami, a wygrana jest bardzo satysfakcjonująca. Gra planszowa strategiczna sprawdzi się zarówno w gronie znajomych, przyjaciół i rodziny.

 • Monopoly

Kultowa gra planszowa Monopoly ma bardzo wielu fanów młodszych i starszych. Polega ona na handlu nieruchomościami, które umieszczone są na planszy. Oczywiście po drodze do celu czeka wiele pułapek, za które trzeba zapłacić. Ta gra planszowa oparta jest na rywalizacji o najlepsze nieruchomości, z których pobiera się odpowiednio wysokie opłaty. Czas gry jest różny w zależności jak bardzo wciągająca jest dana rozgrywka. Może w nią grać od 3 do 6 osób.

 • Carcassonne

Carcassonne to wciągająca gra planszowa, która polega na tworzeniu mapy z żetonów z fortyfikacjami, drogami i łąkami. Wszystkie zasady opisane są w dołączanej instrukcji. Gracze rywalizują między sobą o najlepsze lokacje na mapie. Zaletą gry jest z pewnością brak nudy podczas każdej rozgrywki oraz dopasowanie jej do każdego wieku i stopnia znajomości poszczególnych graczy. Gra planszowa może trwać około 45 minut i przeznaczona jest dla 2 do 5 osób.

 • Splendor

W grze planszowej Splendor gracze zostają renesansowymi kupcami, którzy muszą nabyć wiele dób materialnych, aby jak najbardziej się wzbogacić. Splendor polega na zbieraniu zasobów w postaci kart i żetonów, które umożliwiają kolejny rozwój. Wszystkie zasady opisane są w dołączanej instrukcji. Jest to dynamiczna gra planszowa, w która spodoba się osobom w każdym wieku. Konstrukcja gry jest bardzo wciągająca i nigdy się nie nudzi. Rozgrywka może trwać około 30 minut i przeznaczona jest dla 2 do 4 osób.

Puzzle, przy których lepiej mija czas

miejsce #1

Alexander

Alexander Remik Obrazowy I Puzzle Alex

57,00 zł0,01 zł
miejsce #2

Ravensburger

Ravensburger Puzzle 3D Katedra Notre Dame 324El. 125234

256,99 zł137,04 zł-47%
miejsce #3

Trefl

Trefl Puzzle 200el. Minionki w akcji 13264

21,99 zł13,59 zł-38%
miejsce #4

Castorland

Castorland Kandersteg Switzerland 500el. (52363)

21,99 zł14,18 zł-36%
miejsce #15

Quercetti

Gra Kropki i tunele

Gra Kropki i tulene

56,00 zł48,94 zł-13%
Materiały promocyjne partnera

Zobacz inne ciekawe promocje

Okazje

Materiał oryginalny: Gry planszowe idealne na spędzenie czasu z bliskimi. Zestawienie gier dla dzieci, strategicznych, rodzinnych i nadających się na imprezę - Polska Times

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

M
Małgosia

Ze znajomymi ostatnio graliśmy w Lombard. Życie pod Zastaw. Tak nas wciągnęła, że nawet nie wiem kiedy nam pół wieczoru minęło :P

G
Gość

Uwielbiam gry!

Dodaj ogłoszenie