GKS Katowice - Sandecja Nowy Sącz 1:0. GieKSa wygrywa w pierwszym sparingu latem ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
GKS Katowice wygrał w sparingu z Sandecją Nowy Sącz 1:0

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
GKS Katowice wygrał w sparingu z Sandecją Nowy Sącz 1:0 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok / dziennik zachodni / polska press
W niedzielę, 10 lipca w swoim pierwszym letnim sparingu GKS Katowice pokonał na Bukowej Sandecję Nowy Sącz 1:0. Jedyny gol padł po samobójczym trafieniu obrońcy gości Tomasza Boczka. Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Katowice - Sandecja Nowy Sącz.

GKS Katowice - Sandecja Nowy Sącz 1:0. Dudek przegrał na Bukowej

Katowiczanie po awansie do Fortuna 1. Ligi bardzo chcieli się sprawdzić na tle zespołu grającego w tej klasie rozgrywkowej. Pierwszym letnim sparingpartnerem piłkarzy Rafala Góraka była więc Sandecja, która wiosną była rewelacją na zapleczu PKO Ekstraklasy. Dodatkowym smaczkiem tego pojedynku był fakt, że drużynę z Nowego Sącza prowadził trener Dariusz Dudek, który był wcześniej szkoleniowcem GieKSy, ale został zwolniony po spadku do II ligi.

Na tle Sandecji katowiczanie zaprezentowali się z dobrej strony i odnieśli zwycięstwo, choć nie przyszło im ono łatwo. W I połowie mecz rozgrywany na głównej płycie stadionu na Bukowej był wyrównany, ale to zawodnicy z Nowego Sącza mieli najlepszą okazję strzelecką. Po uderzeniu Svetoslava Dikova piłka trafiła jednak w słupek bramki strzeżonej przez Patryka Królczyka.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU GKS KATOWICE - SANDECJA

Po przerwie trener Górak wystawił do gry inną jedenastkę i katowiczanie szybko objęli prowadzenie. Po szybko rozegranym rzucie wolnym piłka została dośrodkowana w pole karne, a tam obrońca gości Tomasz Boczek interweniował tak nieszczęśliwie, że wepchnął piłkę do własnej bramki.

Więcej goli w tym meczu już nie padło i GieKSa mogła zapisać na swoim konice pierwsze letnie zwycięstwo. Kolejnym sparingpartnerem katowiczan będzie w środę zdegradowany do II ligi GKS Bełchatów.

GKS Katowice - Sandecja Nowy Sącz 1:0. GieKSa wygrywa w pier...

GKS Katowice - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (0:0)
Bramka
1:0 Tomasz Boczek (52-samobój)

Katowice (I połowa) Królczyk - Wojciechowski, Jędrych, Kołodziejski, Rogala - Sanocki, Jaroszek, Figiel, Błąd, Szwedzik, Kozłowski.
(II połowa) Kudła - Sadowski, Janiszewski, testowany, Pavlas - Woźniak, Repka, Urynowicz, testowany, Kościelniak, Szymczak

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0