GKS Katowice - Bytovia Bytów 1:2 [ZDJĘCIA]. Powtórka z rozrywki przy Bukowej

Przemysław Drewniak
Marzena Bugała-Azarko
Podobno nic dwa razy się nie zdarza, ale nie przy Bukowej. GKS Katowice nie zrewanżował się Bytovii Bytów za majową porażkę, po której spadł do drugiej ligi. Znów przegrał 1-2, tracąc decydującą bramkę w ostatnim kwadransie gry. Zobacz zdjęcia z meczu GKS Katowice - Bytovia Bytów.

Mecz z Bytovią był dla GKS-u okazją do rewanżu za majową porażkę, która na zawsze zapisze się w historii klubu z Katowic. Drużyna z Kaszub znów jednak przyjechała do stolicy Górnego Śląska jak po swoje. Już w szóstej minucie prowadzenie dla gości zdobył uderzeniem głową napastnik Karol Czubak.

Katowiczanie próbowali wyrównać, ale mieli problem ze stwarzaniem sobie klarownych okazji do zdobycia bramki. W 71. minucie szczęście w końcu się do nich uśmiechnęło, bo wyrównał rezerwowy Marcin Urynowicz. W sobotni wieczór ostatnie słowo należało jednak do Bytovii. Na niewiele ponad 10 minut przed końcem meczu goście wykorzystali kolejny stały fragment gry, a do siatki trafił tym razem Michał Rutkowski.

W końcówce, mimo ciągłego naporu na bramkę gości, GKS nie był w stanie odwrócić losów meczu. Podopieczni Rafała Góraka po trzech kolejkach mają na swoim koncie zaledwie trzy punkty.

GKS Katowice - Bytovia Bytów 1:2 [ZDJĘCIA]. Powtórka z rozry...

GKS Katowice 1-2 Bytovia Bytów
Marcin Urynowicz 71' - Karol Czubak 6', Michał Rutkowski 79'

GKS Katowice: Bartosz Mrozek - Kacper Michalski, Arkadiusz Jędrych, Radek Dejmek, Grzegorz Rogala - Łukasz Wroński (65' Kacper Tabiś), Michał Gałecki, Maciej Stefanowicz, Adrian Błąd (60' Marcin Urynowicz), Szymon Kiebzak - Arkadiusz Woźniak (65' Dawid Rogalski).

Bytovia: Bartosz Ryngwelski - Deleu, Krzysztof Bąk, Kacper Kawula, Adrian Liberacki (45' Michał Rutkowski) - Łukasz Wasiak (46' Adrian Bielawski), Daniel Feruga, Przemysław Lech, Adrian Kwiatkowski - Norbert Hołtyn (77' Piotr Giel), Karol Czubak (80' Jakub Janik).

żółte kartki: Rogala, Kiebzak - Kwiatkowski, Kawula, Bąk, Lech.

czerwona kartka: Adrian Kwiatkowski (90', za drugą żółtą).

sędziował: Piotr Idzik (Poznań)