GKS Katowice - Bytovia Bytów 1:2 [ZDJĘCIA]. Powtórka z rozrywki przy Bukowej

Przemysław DrewniakZaktualizowano
Podobno nic dwa razy się nie zdarza, ale nie przy Bukowej. GKS Katowice nie zrewanżował się Bytovii Bytów za majową porażkę, po której spadł do drugiej ligi. Znów przegrał 1-2, tracąc decydującą bramkę w ostatnim kwadransie gry. Zobacz zdjęcia z meczu GKS Katowice - Bytovia Bytów.

Mecz z Bytovią był dla GKS-u okazją do rewanżu za majową porażkę, która na zawsze zapisze się w historii klubu z Katowic. Drużyna z Kaszub znów jednak przyjechała do stolicy Górnego Śląska jak po swoje. Już w szóstej minucie prowadzenie dla gości zdobył uderzeniem głową napastnik Karol Czubak.

Katowiczanie próbowali wyrównać, ale mieli problem ze stwarzaniem sobie klarownych okazji do zdobycia bramki. W 71. minucie szczęście w końcu się do nich uśmiechnęło, bo wyrównał rezerwowy Marcin Urynowicz. W sobotni wieczór ostatnie słowo należało jednak do Bytovii. Na niewiele ponad 10 minut przed końcem meczu goście wykorzystali kolejny stały fragment gry, a do siatki trafił tym razem Michał Rutkowski.

W końcówce, mimo ciągłego naporu na bramkę gości, GKS nie był w stanie odwrócić losów meczu. Podopieczni Rafała Góraka po trzech kolejkach mają na swoim koncie zaledwie trzy punkty.

GKS Katowice - Bytovia Bytów 1:2 [ZDJĘCIA]. Powtórka z rozry...

GKS Katowice 1-2 Bytovia Bytów
Marcin Urynowicz 71' - Karol Czubak 6', Michał Rutkowski 79'

GKS Katowice: Bartosz Mrozek - Kacper Michalski, Arkadiusz Jędrych, Radek Dejmek, Grzegorz Rogala - Łukasz Wroński (65' Kacper Tabiś), Michał Gałecki, Maciej Stefanowicz, Adrian Błąd (60' Marcin Urynowicz), Szymon Kiebzak - Arkadiusz Woźniak (65' Dawid Rogalski).

Bytovia: Bartosz Ryngwelski - Deleu, Krzysztof Bąk, Kacper Kawula, Adrian Liberacki (45' Michał Rutkowski) - Łukasz Wasiak (46' Adrian Bielawski), Daniel Feruga, Przemysław Lech, Adrian Kwiatkowski - Norbert Hołtyn (77' Piotr Giel), Karol Czubak (80' Jakub Janik).

żółte kartki: Rogala, Kiebzak - Kwiatkowski, Kawula, Bąk, Lech.

czerwona kartka: Adrian Kwiatkowski (90', za drugą żółtą).

sędziował: Piotr Idzik (Poznań)

widzów: 1880

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

polecane: FLESZ: Nowe zasady spadków i awansów w ekstraklasie i 1.lidze

Materiał oryginalny: GKS Katowice - Bytovia Bytów 1:2 [ZDJĘCIA]. Powtórka z rozrywki przy Bukowej - Katowice Nasze Miasto