GKS Katowice 2:2 Błękitni Stargard. Szalona połowa na Bukowej. Zobaczcie zdjęcia kibiców

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Kibice na meczu GKS Katowice - Błękitni
Kibice na meczu GKS Katowice - Błękitni fot. arkadiusz gola
GKS Katowice w pierwszym wiosennym meczu w II lidze zremisował z Błękitnymi Stargard 2:2. Pierwsza połowa spotkania na Bukowej była szalonym widowiskiem, a kibice obejrzeli w niej aż cztery gole. Po zmianie stron na boisku było już dużo spokojniej, a ustalony do przerwy wynik nie uległ już zmianie, Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu GKS Katowice - Błękitni Stargard.

GKS Katowice - Błękitni Stargard wynik

Inauguracja rundy wiosennej w Katowicach zaczęła się fatalnie, bo GKS już w 2 minucie stracił gola, gdy szybką kontrę gości wykończył Michał Cywiński. Podopieczni trenera Rafała Góraka ruszyli do odrabiania strat, ale liczne dośrodkowania w pole karne rywali długo nie przynosiły rezultatu. W końcu po sprytnie rozegranym rzucie rożnym piłkę do siatki Błękitnych posłał Adrian Błąd.

Po wyrównaniu w szeregi Gieksy wkradło się lekkiej rozluźnienie i goście znów wyszli na prowadzenie. Gola po pięknym uderzeniu pod poprzeczkę z 25 m zdobył Marcin Gawron. Katowiczanie znów musieli odrabiać straty, ale tym razem udało im się dużo szybciej doprowadzić do remisu. Błąd dostrzegł Arkadiusza Woźniaka i obsłużył go idealnym podaniem, a ten przymierzył tuż przy słupku. Gospodarze tuż przed przerwą mogli zdobyć trzeciego gola po dalekim wyjściu bramkarza Konrada Skuzy, lecz Łukasz Wroński nie trafił z 30 m do pustej bramki.

W II połowie obie drużyny miały po jednej okazji do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. GKS najpierw uratował Woźniak wybijając piłkę z linii bramkowej, a później sam mógł znów wpisać się na listę strzelców, lecz uderzył w poprzeczkę.

Inaugurację wiosny w Katowicach oglądało 2299 kibiców, którzy niemal przez całe spotkanie głośno dopingowali podopiecznych trenera Rafała Góraka.

Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu GKS Katowice - Błękitni

GKS Katowice - Błękitni 2:2 (2:2)
Bramki
0:1 Michał Cywiński (2), 1:1 Adrian Błąd (26), 1:2 Marcin Gawron (33), Arkadiusz Woźniak (39)