GKS Katowice 2:6 GKS Tychy

Marcin Jaroszewski
Katowiczanie zdobyli tylko dwa gole, ale oba sprawiły im ogromną radość.  Fot. ARKADIUSZ ŁAWRYWIANIEC
Katowiczanie zdobyli tylko dwa gole, ale oba sprawiły im ogromną radość. Fot. ARKADIUSZ ŁAWRYWIANIEC
Z bardzo dobrej strony pokazał się eks-tyszanin Łukasz Elżbieciak. Napastnik gospodarzy zdobył dwa gole i były to jedyne trafienia miejscowych. Trzeba przyznać, że pierwsza tercja była zacięta i pokazała, że drużyna ...

Z bardzo dobrej strony pokazał się eks-tyszanin Łukasz Elżbieciak. Napastnik gospodarzy zdobył dwa gole i były to jedyne trafienia miejscowych.

Trzeba przyznać, że pierwsza tercja była zacięta i pokazała, że drużyna z ,Małego Spodka" gdy się zmobilizuje, potrafi niemało. Było 1:0 i taki wynik utrzymywał się do 11. minuty. Wtedy jednak przyszło chwilowe rozprzężenie i kibice zobaczyli jak groźni potrafią być tyszanie. Przyjezdni zdobyli trzy gole w odstępie niespełna 180 sekund. Wydawało się, że po takim ciosie podopieczni Krzysztofa Kulawika już się nie podniosą, ale dali radę! Ponownie dał o sobie znać wspomniany Elżbieciak i nadzieje odżyły.

"Gieksa" rzuciła się do ataku i była ogromna szansa na wyrównanie. Przy stanie 2:3 miejscowi grali w przewadze. Jednak zamiast remisu, do szatni schodzili ze stratą dwóch goli. Zapomnieli o asekuracji i tyszanom wyszła znakomita kontra. Damian Słaboń zdobył bardzo ważnego gola i w kolejnych odsłonach przyjezdni mogli kontrolować wydarzenia na tafli.

W trzeciej tercji na słowa uznania zasłużył miejscowy bramkarz Marek Batkiewicz. Trzykrotnie wygrał pojedynki z Duszanem Adamczikiem. Potem Słaboń trafił w słupek. Szczęście opuściło pana Marka na kilkadziesiąt sekund przed końcową syreną, kiedy to po rykoszecie (ostatni dotknął krążka Łukasz Ziober) został ustalony rezultat derbowej potyczki.

* GKS Katowice - GKS Tychy 2:6 (2:4, 0:1, 0:1).
Bramki: dla Katowic - Łukasz Elżbieciak (6, 17); dla Tychów - Krzysztof Śmiełowski - (11, 36), Piotr Sarnik (12), Marcin Frączek (14), Damian Słaboń (20), Łukasz Ziober (59). Kary: Katowice - 20, Tychy - 14. Widzów 300.