GKS Katowice 1:3 Znicz Pruszków. Porażka na inaugurację [ZDJĘCIA KIBICÓW]

Rafał Musioł
GKS Katowice 1:3 Znicz Pruszków. Piłkarze i kibice GKS Katowice przywitali się z II ligą. Inauguracja na Bukowej wypadła fatalnie.

GKS Katowice ostanie dwanaście lat spędził w pierwszej lidze z nadziejami na awans. Sezon 2018/19 zakończył się jednak katastrofą i zespół spadł do II ligi.

Pierwszym rywalem na tym szczeblu był Znicz Pruszków. Kibice zaczęli spotkanie mocnym dopingiem, a piłkarze serią ataków. Po 20 minutach wszystko się jednak zmieniło, gdy rywale wyszli na prowadzenie. Przed przerwą pokonali bramkarza gospodarzy jeszcze dwukrotnie.

Po przerwie katowiczanie zdobyli gola i rzucili się do odrabiania strat. Te były jednak zbyt duże.

Debiut Rafała Góraka w roli trenera GKS-u wypadł więc fatalnie, a zespół otrzymał jasny sygnał, że na trzecim szczeblu rozgrywkowym też czekają go trudne chwile.

Frekwencja na trybunach nie odbiegała od średniej liczby widzów w poprzednim pierwszoligowym sezonie.