TOP 13 najlepszych porodówek w woj. śląskim
[3/15]

TOP 13 najlepszych porodówek w woj. śląskim

Bytom - Śląskie Centrum Perinatologii, Ginekologii i Chirurgii płodu

Śląskie Centrum Perinatologii i Chirurgii Płodu jest kierowane przez prof. Anitę Olejek  szefową  Katedry i Oddziału Klinicznego Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej oraz Oddziału Noworodków Szpitala Specjalistycznego Nr 2. To jeden z największych autorytetów w swojej dziedzinie.

W bytomskiej placówce, posiadającej III stopień referencyjności opieki położniczej i neonatologicznej dla naszego regionu, przyjmowane są pacjentki w ciążach wysokiego ryzyka. Szpital jest też jednym z niewielu w Europie, w którym wykonuje się operacje na płodzie (rozszczep kręgosłupa).
Pomoc znajdują tam także pacjentki z chorobą nowotworową.
 
Śląskie Centrum Perinatologii, Ginekologii i Chirurgii Płodu powstało w miejscu starego Bloku 5 A oraz zostało połączone łącznikiem z Blokiem 5 i 6. W bloku porodowym powstało pięć sal porodowych, w budynku znajduje się także sala cięć, dwie sale przedporodowe i szpitalna izba przyjęć z dobudowanym podjazdem dla karetek. Do dyspozycji pacjentek zostało przekazanych 12 sal dwuosobowych i 1 sala jednoosobowa z wydzielonymi łazienkami. 

Wszystkie pokoje są kolorowe i zaprojektowane w taki sposób, aby kojarzyły się z domowym wnętrzem. Wszystkie sale porodowe i poporodowe posiadają odrębny trakt dla osób towarzyszących. Bliscy mogą oczywiście uczestniczyć w porodzie oraz być obecni po rozwiązaniu.

Piętro, na którym mieści się Oddział Noworodków zostało upiększone przez sosnowieckiego malarza Macieja Kota, który na ścianach odtworzył sad owocowy. 

Dodatkowo sale czyszczone są za pomocą specjalnego systemu dezynfekcyjnego zakupionego za 300 tys. zł. Po zakończonym zabiegu sala jest zamykana i dezynfekowana za pomocą gazów w celu stworzenia warunków jak najbardziej sterylnych i bezpiecznych. Jest to system, który posiadają najnowocześniejsze szpitale w Europie.
Przeglądaj galerię dalej:
Gdzie rodzić w województwie śląskim? Porodówki w Polsce jeszcze parę lat temu były wstydem polskiej medycyny. Dziś prześcigają się w propozycjach dla przyszłym mam. A przecież każda chciałaby rodzić w jak najbardziej komfortowych warunkach. Kliknij w galerię i zobacz listę 13 najlepszych porodówek w woj. śląskim.