Fantastyczne widowisko! Zobaczcie zdjęcia z GKS Tychy - GKS Katowice 4:3. Kibice rozgrzani derbami

Rafał Musioł
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
Co to był za mecz! W derbowym starciu w Polskiej Hokej Lidze GKS Tychy pokonał GKS Katowice 4:3. To dla zespołu Jacka Płachty pierwsza porażka w tym sezonie. Zobaczcie zdjęcia kibiców i z akcji na lodzie.

Na takie mecze czekają kibice! Hokeiści GKS Tychy i GKS Katowice stworzyli świetne widowisko, z którego zwycięsko wyszli gospodarze. Zespół Jacka Płachty poniósł więc pierwszą porażkę w tym sezonie. Kluczowe okazały się gry w przewadze. Oba zespoły wykorzystały po dwie takie okazje, ale najważniejsze trafienie zadali tyszanie.

Prowadzenie objęli goście - Carl Hudson sfinalizował zamek. Tyski GKS odpowiedział jeszcze w pierwszej tercji (Bartłomiej Jeziorski), a w drugiej wyszedł na prowadzenie (Michael Cichy). Katowiczanie doprowadzili do remisu 2:2 grając z przewagą jednego zawodnika (Joona Monto). Ekipa z Tychów też potrafi wykorzystywać takie okoliczności (Artem Smirnow).

W ostatniej tercji zaczęło się od mocnych uderzeń - Anthon Eriksson trafił na 3:3 w 41.32 min, a Alex Szczechura na 4:3 w 42.17, gdy katowiczanie znów występowali w osłabieniu.

Na lodzie rozgorzała bezpardonowa walka, ale wynik nie uległ już zmianie.

GKS Tychy - GKS Katowice 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)