MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ekolaury 2015 przyznawane przez Polską Izbę Ekologii [ZDJĘCIA]. Gala w hotelu Qubus

Tomasz Klyta
Ekolaury 2015 dla dbających o środowisko
Ekolaury 2015 dla dbających o środowisko Maciej Gapiński/Dziennik Zachodni
Poznaliśmy laureatów tegorocznej edycji nagrody Ekolaury, przyznawanej przez Polską Izbę Ekologii. Uroczysta gala odbyła się w katowickim hotelu Qubus.

Ekolaury 2015 przyznawane przez Polską Izbę Ekologii [ZDJĘCIA]. Gala w hotelu Qubus

Ekolaury PIE to ogólnopolski konkurs, który po raz pierwszy został zorganizowany w 2002 r. - trzy lata po założeniu Polskiej Izby Ekologii w Katowicach. W ten sposób promowane są działania i prace na rzecz ochrony środowiska. Konkurs skierowany jest do samorządów, organizacji, instytucji i przedsiębiorstw.

W kategorii Gospodarka Wodno - Ściekowa Ekolaur otrzymały: Aqua S.A. z Bielska-Białej oraz Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Wodociągowo - Kanalizacyjne. W kategorii Ochrona Powierzchni Ziemi, Gospodarka Odpadami nagrodzona została firma Haldex S.A. z Katowic. W kateorii Ochrona Środowiska, Odnawialne Źródła Energii nagrodzone zostały: EGM Sp. z.o.o. oraz Instal Filter S.A. z Kościana. W kategorii Ekoprodukty, Zielone Technologie Ekolaurem nagrodzono: Katowicki Węgiel Sp. z.o.o., Beteko Sp. z.o.o. z Rybnika oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Defro ze Strawaczyna.

W kategorii Edukacja Ekologiczna, Ochrona Przyrody Ekolaur otrzymało Przedsiębiorstwo Inżynierii Ogrodniczej Drewsmol z Lędzin. W kategorii Energooszczędność, Efektywność Energetyczna nie przyznano głównej nagrody, ale podstanowiono wyróżnić firmy Joński z Warszawy oraz Spółdzielnię Mieszkaniowej Południe z Sosnowca.

Laureaci nie otrzymują nagród pieniężnych. Zwycięstwo w poszczególnych kategoriach ma charakter prestiżowy. Nagrodzeni mogą w korespondencji i w promocji posługiwać się znakiem graficznym przedstawiającym statuetkę Polskiej Izby Ekologii.

od 16 lat
Wideo

Ceny warzyw i owoców w maju

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto